Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 4 czerwca 2015, 15:45

autor: Adrian Werner

Rebuild 3: Gangs of Deadsville - zakup wersji na PC zapewnia dostęp do bety na Androida

Zespół Northway Games przygotował ciekawą promocję swojej strategii Rebuild 3: Gangs of Deadsville. Kupując wydane właśnie wydanie na peceta otrzymacie dostęp do bety na Androida, a następnie pełną edycję na ten mobilny system po tym, jak gra trafi do sprzedaży na Google Play.

Studio Northway Games wypuściło pecetowe wydanie strategii Rebuild 3: Gangs of Deadsville. Graczy mobilnych powinna zainteresować informacja, że kupując ją otrzymają dostęp do bety wydania androidowego, a potem pełną wersję, gdy ta trafi na rynek w lipcu lub sierpniu tego roku. Wtedy też ukaże się także edycja na iOS.

Aby skorzystać tej oferty należy grę kupić bezpośrednio u dewelopera, gdzie kosztuje obecnie 12,75 dolarów, czyli około 48 złotych. Jest to cena promocyjna i za cztery dni ulegnie zwiększeniu do 15 dolarów (ok. 57 zł.). W zamian za tę kwotę otrzymacie wersję pecetową, betę na Androida oraz klucz pozwalający na aktywację produkcji w usłudze Steam.

Gra przenosi nas w niedaleką przyszłość, kilka lat po tym jak wybuch epidemii zombie zniszczył większość cywilizacji ludzkiej i zamienił metropolie w wielkie cmentarzyska. Sytuacja wciąż jest dramatyczna, ale ocalali powoli zaczynają wychodzić z ukrycia. Gracze wcielają się w przywódcę niewielkiej grupy, która postanawia odbudować jedne z miasteczek i stworzyć tam bezpieczne schronienie przed żywymi trupami.

Zabawa toczy się systemie turowym. Naszym zadaniem jest zajmowanie zniszczonych budynków, odnawianie i fortyfikowanie ich, a następnie obrona przed atakami zombie. W ten sposób powoli odzyskujemy kontrolę nad kolejnymi dzielnicami, co pozwala nam zwiększać populację ocalałych. Podczas rozgrywki wysyłamy także naszych ludzi na misje, głównie w celu zdobycia jedzenia, surowców i przydanych przedmiotów. Nie zabrakło także badań, które pozwalają odzyskać wiedzę na temat zagubionych technologii.

Osiągnięcie sukcesu nie jest łatwe, gdyż na ocalałych czyha masa zagrożeń. Mogą umrzeć m.in. z głodu lub z powodu chorób, rozszarpani przez zombiaki lub też zabici przez innych ludzi. Ponadto, jeśli nie sprawdzimy się w roli przywódcy w miasteczku może wybuchnąć bunt, który pozbawi nas władzy. Świat gry zamieszkuje także kilka frakcji niezależnych posiadających odmiennych wodzów o różnych osobowościach. Zależnie od naszych decyzji grupy te mogą stać się zarówno sojusznikami i partnerami handlowymi, jak i śmiertelnymi wrogami.

Poza aspektem strategicznym gra oferuje także rozbudowane elementy przygodowe. Kampania posiada bogatą warstwę fabularną, która co chwila zmusza nas do zmierzenia się z problemami natury moralnej. W takich sytuacjach otrzymujemy kilka opcji do wyboru i każda z nich ma dalekosiężne konsekwencje dla dalszej rozgrywki.