Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2015, 16:23

autor: Góral

Wieści ze świata (PlanetSide 2, Black Tusk Studios, Matias Myllyrinne) 4/6/15

Dziś piszemy m.in. o dacie premiery strzelanki PlanetSide 2 na konsoli PlayStation 4, zmianie nazwy studia Black Tusk oraz przejściu szefa Remedy Entertainment do firmy Wargaming. Witajcie w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steam

Szaleństwo w środku tygodnia (do godziny 19:00 w piątek, 5.6):

Oferty tygodniowe (do godziny 19:00 w poniedziałek, 8.6) – obniżka cen 101 tytułów, WWW

PlanetSide 2

Wieści ze świata (PlanetSide 2, Black Tusk Studios, Matias Myllyrinne) 4/6/15 - ilustracja #1

Wieloosobowy shooter PlanetSide 2 od studia Daybreak Game Company, dostępny od dłuższego czasu na komputerach PC, ukaże się 23 czerwca na konsoli PlayStation 4poinformowano na blogu PlayStation. Nowa wersja popularnej produkcji free-to-play oferować ma ekskluzywną mapę Koltyr, a do zabawy nie będzie wymagana aktywna subskrypcja PlayStation Plus. Prace nad tą edycją trwały dwa lata, ale twórcy zapowiedzieli, że i po premierze gra będzie dalej rozwijana.

Black Tusk Studios / The Coalition

Black Tusk Studios, deweloper należący do koncernu Microsoft, pracujący obecnie nad nową odsłoną serii Gears of War, zmienił nazwę. Studio od teraz znane jest jako The Coalition. Według Roda Fergussona, szefa firmy, nowa nazwa oddaje to, czym jest jego ekipa i nad czym pracuje. Potwierdzono również, że na konferencji giganta z Redmond w czasie targów E3, poznamy informacje dotyczące kolejnej odsłony słynnej strzelanki TPP.

Matias Myllyrinne

Matias Myllyrinne, szef studia Remedy Entertainment, po piętnastu latach zrezygnował z pracy. Nie oznacza to jednak, że pożegnał się z grami – wręcz przeciwnie. Deweloper przejdzie bowiem do firmy Wargaming, najbardziej znanej z popularnej produkcji free-to-play World of Tanks. Powód decyzji jest prosty – chęć spróbowania czegoś nowego. Odejście Myllyrinne z Remedy nie wpłynie w żaden sposób na prace nad grą Quantum Break, która ma się ukazać w przyszłym roku na konsoli Xbox One.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: