Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 stycznia 2015, 11:13

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Sprzedaż Transistor przekroczyła 600 tys. sztuk. Bastion znalazł 3 mln nabywców

Niezależne studio Supergiant Games pochwaliło się popularnością swoich dwóch produkcji - Transistor oraz Bastion. Pierwsza z wymienionych sprzedała się w ciągu kilku miesięcy w ilości przekraczającej 600 tys. egzemplarzy, a druga, wydana w 2011 roku, dobiła do 3 mln.

Transistor to zręcznościowa gra RPG. - Sprzedaż Transistor przekroczyła 600 tys. sztuk. Bastion znalazł 3 mln nabywców - wiadomość - 2015-01-09
Transistor to zręcznościowa gra RPG.

Studio Supergiant Games poinformowało, że gra Transistor, która ukazała się w maju 2014 roku na komputerach PC i konsoli PlayStation 4, sprzedała się w ilości przekraczającej 600 tys. egzemplarzy. W porównaniu do wielomilionowych nakładów największych hitów branży gier wideo, wynik ten nie robi wielkiego wrażenia, ale należy pamiętać, że jest to tytuł niezależny, stworzony przez niewielkie studio i niemal zupełnie niepromowany (nie licząc recenzji, wywiadów itd.). Dodatkowo warto zwrócić uwagę, że według zamieszczonego wpisu, Transistor radzi sobie lepiej, niż wcześniejsza produkcja Supergiant Games - Bastion, którego łączny wynik dobił do 3 mln egzemplarzy. Deweloperzy zdradzili, że porównując pierwsze miesiące sprzedaży obu projektów, najnowsze dzieło osiąga lepsze wyniki. Można więc powiedzieć, że niewielki amerykański deweloper to kura znosząca złote jaja.

Sprzedaż Transistor przekroczyła 600 tys. sztuk. Bastion znalazł 3 mln nabywców - ilustracja #2Pierwszą produkcją studia Supergiant Games jest Bastion z 2011 roku. Tytuł opowiada o przygodzie chłopaka zwanego Kidd, który pewnego dnia budzi się ze snu, odkrywając, że świat w którym żył do tej pory został zniszczony. Podczas przygody cały czas towarzyszy nam narrator, opisujący na bieżąco wydarzenia rozgrywające się na ekranie. Tytuł uznawany jest za jedną z najlepszych gier niezależnych ostatnich lat.

Sprzedaż Transistor przekroczyła 600 tys. sztuk. Bastion znalazł 3 mln nabywców - ilustracja #3Transistor to zręcznościowa gra RPG, której akcja rozgrywa się w futurystycznym mieście. Gracze wcielają się w kobietę, wchodzącą w posiadanie tajemniczego miecza. Bohaterka przemierza metropolię w poszukiwaniu poprzednich właścicieli broni i stara się odkryć jej przeznaczenie. Tytuł został bardzo ciepło przyjęty nie tylko przez graczy, ale także przez media, które nie szczędziły produkcji wysokich ocen.