Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 grudnia 2015, 10:20

autor: Góral

Transistor z milionem sprzedanych egzemplarzy

Transistor, RPG akcji twórców uznanego Bastionu, w ciągu kilkunastu miesięcy od premiery rozszedł się w nakładzie przekraczającym milion egzemplarzy. Obecnie tytuł można nabyć w promocji w sklepie Steam i w App Store.

W Transistorze pierwsze skrzypce gra ten dziwny miecz. - Transistor z milionem sprzedanych egzemplarzy - wiadomość - 2015-12-29
W Transistorze pierwsze skrzypce gra ten dziwny miecz.

Studio Supergiant Games ujawniło sprzedaż gry Transistor, dostępnej na konsoli PlayStation 4 oraz komputerach PC od maja 2014 roku i od czerwca 2015 roku na urządzeniach mobilnych (iOS). W ciągu kilkunastu miesięcy tytuł rozszedł w ponad milionie egzemplarzy. Niestety, nie wiemy dokładnie, jak Transistor poradził sobie na poszczególnych platformach sprzętowych, ale według serwisu Steam Spy, PC-tową wersję posiada około 800 tysięcy osób, czyli jakieś 200 tysięcy zakupiło projekt na pozostałych urządzeniach. Warto także zauważyć, że do rzeczonego miliona nie wliczają się gracze, którzy weszli w posiadanie produkcji w ramach abonamentu PlayStation Plus. Greg Kasavin, odpowiedzialny w studiu Supergiant Games m.in. za scenariusze gier, wyjawił (dzięki, NeoGAF), że liczba osób, które zagrały (nie kupiły) w Transistora, jest dużo wyższa.

Krótko pisząc, studio znowu osiągnęło sukces. Przypominam bowiem, że poprzednia gra tej ekipy - Bastion - rozeszła się w nakładzie przekraczającym 3 miliony egzemplarzy, przy czym tytuł dostępny jest na rynku od 2011 roku i doczekał się premiery na konsolach Xbox 360, PlayStation 4, PlayStation Vita, komputerach PC oraz urządzeniach mobilnych.

Transistor z milionem sprzedanych egzemplarzy - ilustracja #3

Transistor to niecodzienna zręcznościowa gra RPG, w której trafiamy do świata przyszłości. Podczas zabawy przejmujemy kontrolę nad młodą kobietą, posiadającą unikalny miecz. Naszym zadaniem jest odkryć jego tajemnicę oraz nie dać się pokonać wrogim siłom, starającym się zdobyć rzeczoną broń. Gameplay to miks rozgrywki w czasie rzeczywistym z elementami turówki. Oczywiście, jak w każdym szanującym się RPG-u nie mogło zabraknąć także systemu rozwoju postaci, a całość uzupełnia klimatyczna oprawa graficzna.

Projekt możecie obecnie nabyć na Steamie w promocyjnej cenie 3,79 euro (około 16 zł) i 2,99 euro (około 13 zł) na iOS. W przypadku wersji na PS4 musicie liczyć się z wydatkiem 79 zł.