Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 11 stycznia 2016, 11:15

autor: Adrian Werner

Battlehand - zadebiutowało taktyczne RPG od współtwórców serii Fable

Do dystrybucji w usługach App Store i Google Play trafiło Battlehand, czyli taktyczne RPG wzbogacone elementami karciankowymi, które opracowane zostało przez współtwórców serii Fable.

Jakiś czas temu studio Lionhead opuściła grupa deweloperów związanych z cyklem Fable i założyła nową firmę Another Place Productions specjalizującą się w produkcjach mobilnych. Właśnie ukazała się nowa gra tej ekipy. Jest nią Battlehand, czyli taktyczne RPG wzbogacone elementami karcianki.

Gra dostępna jest na urządzenia mobilne z systemami iOS oraz Android i na obu korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami. Na razie nie wiemy, czy twórcy mają w planach przeniesienie produkcji także na inne platformy.

Battlehand oferuje prostą warstwę fabularną. Akcja toczy się w standardowej, czyli pełnej magii oraz nieludzkich ras krainie fantasy znanej jako FellCrest. Miejsce to oczywiście staje na skraju zagłady za sprawą pojawienia się sił zła. W tym przypadku ich przedstawicielką jest okrutna królowa Queen Amethyst dysponująca potężnymi armiami różnorodnych potworów. Przed jej przybyciem przez długi czas panował pokój, więc wszyscy bohaterowie są od dawna na emeryturze, ale rozpoczęta inwazja zmusza ich do odkurzenia starego ekwipunku i wyruszenia na nową wojnę w obronę honoru oraz sprawiedliwości.

Gra jest w miarę klasycznym taktycznym RPG, więc zabawa koncentruje się głównie na toczeniu turowych bitew. Podczas rozgrywki możemy zwerbować pokaźny zestaw bohaterów, a każdy z nich posiada unikalne umiejętności oraz ataki. Oczywiście wszyscy mogą być także rozwijani za pomocą zgromadzonych w trakcie potyczek punktów doświadczenia.

Standardowe bitwy urozmaicają elementy karciankowe. Podczas przygód powoli kompletujemy własną talię, pozwalającą zagrywać efekty potrafiące często odmienić bieg starcia. Podobnie jak bohaterów, również same karty mogą być ulepszane i zyskiwać kolejne poziomy skuteczności. Wszystkim tym możemy bawić się samotnie w kampanii lub zmierzyć się z innymi graczami w potyczkach sieciowych PvP. Dostępnych jest także kilka wariantów trybu survivalowego, gdzie naszym zadaniem jest wytrwać jak najdłużej przeciwko niekończącym się falom sterowanych przez sztuczną inteligencję wrogów.