Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2019, 13:33

autor: Adrian Werner

Kolejna odsłona cyklu Sonic w produkcji

Firma Sega pracuje nad kolejną główną odsłoną platformówkowego cyklu Sonic. Wydawca udostępnił również nowy zwiastun gry wyścigowej Team Sonic Racing oraz krótki film animowany zainspirowany tym projektem.

Podczas trwającej obecnie imprezy SXSW firma Sega zorganizowała panel poświęcony serii Sonic. W jego trakcie deweloperzy omówili przyszłość niebieskiego jeża.

Nowa odsłona cyklu

Od premiery Sonic Forces minęło już prawie półtora roku. - Kolejna odsłona cyklu Sonic w produkcji - wiadomość - 2019-03-18
Od premiery Sonic Forces minęło już prawie półtora roku.

Najważniejszą nowinę ogłosił szef studia Sonic Team - Takashi Iizuka. Poinformował on fanów, że w produkcji znajduje się następna główna odsłona platformówkowego cyklu z niebieskim jeżem. Niestety, nie zdradzono tytułu gry, planowanej daty premiery ani platform sprzętowych, na które zmierza ten projekt.

Przypomnijmy, że poprzednia część serii, czyli Sonic Forces, ukazała się w 2017 roku. Gra zebrała słabe recenzje (wersja na PlayStation 4 posiada średnią ocen na poziomie 57% według serwisu Metacritic), ale sprzedała się dobrze.

Team Sonic Racing – świeże materiały wideo

Podczas panelu najwięcej uwagi poświęcono grze Team Sonic Racing. Zaprezentowano nowy zwiastun, koncentrujący się na opcjach modyfikowania gokartów, co pozwoli zmienić zarówno wygląd, jak i osiągi maszyn.

Wyświetlono również ponad pięciominutowy filmik animowany, stanowiący pierwszą część dwuodcinkowej historii. Kolejny epizod ma zostać udostępniony już wkrótce.

Team Sonic Racing zmierza na pecety oraz konsole Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch. Gra ukaże się 21 maja tego roku, równocześnie na wszystkich platformach sprzętowych. Produkcja zaoferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

  1. Oficjalna strona gry

Ostatnia aktualizacja: 2019-03-17

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach