Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2018, 13:01

Ys: Memories of Celceta pojawi się na PC

Firma XSEED Games zapowiedziała, że latem tego roku na komputerach PC pojawi się Ys: Memories of Celceta. Tytuł wchodzi w skład serii gier jRPG od trzydziestu lat produkowanych przez japońskie studio Nihon Falcom. Jest to poprawiony port oryginału, który ukazał się na konsoli PlayStation Vita w 2012 roku.

Podczas specjalnego streamu, przedstawiciele amerykańskiej firmy XSEED Games specjalizującej się w lokalizacji japońskich produkcji oraz niszowych jRPG, na to lato zapowiedzieli pecetową wersję gry Ys: Memories of Celceta. Tytuł wchodzi w skład serii Ys, rozwijanej nieprzerwanie od 1987 roku przez studio Nihon Falcom. Jako jeden z nielicznych deweloperów z Kraju Kwitnącej Wiśni, zespół przez blisko dwie dekady specjalizował się w grach na komputery osobiste. Ys: Memories of Celceta ukazało się pierwotnie na konsoli PlayStation Vita w 2012 roku w Japonii (na Zachodzie premiera miała miejsce rok później). Port gry ma być znacząco przebudowany względem oryginału i przystosowany do potrzeb posiadaczy PC. Twórcy wspominają o wsparciu dla wysokich rozdzielczości ekranu, bogatych opcjach konfiguracji sterowania, pełnej obsłudze myszki i klawiatury oraz poprawkach w oprawie graficznej i dźwiękowej.

W Ys: Memories of Celceta, podobnie jak w pozostałych tytułach z cyklu, wcielamy się w Adola Christina, młodego czerwonowłosego poszukiwacza przygód, przemierzającego fantastyczne krainy i na każdym kroku bezwiednie wplątującego się w różnego rodzaju afery i kłopoty. Na początku gry bohater trafia do pokrytego gęstymi lasami kraju o nazwie Celceta i leżącego w nim miasta Casnan. Z niewytłumaczalnych przyczyn dotyka go jednak całkowita amnezja. Z pomocą świeżo poznanych przyjaciół próbuje odzyskać utracone wspomnienia i poznać prawdę o samym sobie. Produkcja jest klasycznym trójwymiarowym RPG akcji, w którym kontrolujemy trzyosobową drużynę postaci. Gracze mogą korzystać z bogatej gamy ataków specjalnych, a także wielu rodzajów broni i ekwipunku.

Na koniec dodajmy, że dzięki wysiłkom XSEED Games do posiadaczy pecetów trafiło w sumie sześć odsłon serii YS. W kolejce na premierę wciąż czeka także najnowsza ósma część, zatytułowana Ys VIII: Lacrimosa of Dana, która w ubiegłym roku zadebiutowała na PlayStation 4 i PS Vicie.

  1. Ys: Memories of Celceta – oficjalna strona gry