Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 stycznia 2013, 11:00

Powstanie remake Flashback: The Quest For Identity?

W sieci pojawiła się plotka, które powinna zelektryzować wszystkich graczy pamiętających złote lata komputerów Amiga. Według niej trwają obecnie prace nad odświeżoną wersją kultowego Flashbacka.

Rzekomy pierwszy screen z odświeżonego Flashbacka. Źródło: Gameblog. - Powstanie remake Flashback: The Quest For Identity? - wiadomość - 2013-01-22
Rzekomy pierwszy screen z odświeżonego Flashbacka. Źródło: Gameblog.

Francuska strona Gameblog poinformowała, że już wkrótce zostanie zapowiedziany remake kultowej platformówki Flashback. Redaktorzy serwisu otrzymali tę informację od anonimowego źródła, więc należy to wszystko potraktować jako niepotwierdzone spekulacje. Wiarygodność plotki znacząco jednak zwiększa dołączony do niej screen. Przedstawiona na nim gra wygląda dokładnie tak, jak można by się tego spodziewać po produkcji odtwarzającej tego klasyka w grafice 3D.

Jest jeszcze inny powód, dla którego istnienie odświeżonej wersji Flashbacka wydaje się być prawdopodobne. Półtora roku temu, zajmująca się finansowaniem kultury francuska organizacja rządowa CNC przyznała firmie VectorCell dotację w wysokości 300 tys. euro. Pieniądze te miały posłużyć na wyprodukowanie projektu zatytułowanego Flashback Origins. Samo VectorCell to studio, na czele którego stoi Paul Cuisset, czyli ojciec Flashbacka.

Screen z pecetowej wersji oryginalnego Flashbacka. - Powstanie remake Flashback: The Quest For Identity? - wiadomość - 2013-01-22
Screen z pecetowej wersji oryginalnego Flashbacka.

Wszystko to powoduje, że dzisiejsze wieści wydają się być przedwczesnym wyciekiem, a nie jedynie skomplikowanym żartem. Odświeżone wersje starszych klasyków cieszą się ostatnio sporym powodzeniem i Flashback idealnie nadawałby się jako materiał na remake. Spodziewamy się zatem, że w najbliższej przyszłości czeka nas jego oficjalna zapowiedź.

Flashback (w niektórych krajach wydany jako Flashback: The Quest For Identity) to platformówka wyprodukowana przez studio Delphine Software, która ukazała się na komputerach Amiga w 1992 roku, a następnie została przeniesiona na pecety i praktycznie wszystkie popularne konsole. Gra mocno różniła się od typowych przedstawicieli swojego gatunku i poszła drogą wytyczoną przez wcześniejsze Another World oraz Prince of Persia. Główny bohater zachowywał się realistycznie i upadek z dużej wysokości kończył się dla niego śmiercią. Walka była na tyle trudna, że nawet kilku przeciwników stanowiło spore wyzwanie. Zabawę wzbogacała opowiedziana z filmowym rozmachem fabuła oraz elementy przygodowe.

Warto na koniec przypomnieć, że Flashback doczekał się kontynuacji zatytułowanej Fade to Black, która przeszła do historii jako jedna z pierwszych prawdziwych strzelanek TPP. Dekadę temu Delphine Software pracowało nad trzecią częścią zatytułowaną Flashback Legends, która miała być platformówką przeznaczoną na konsolę przenośną Game Boy Advance. Projekt został jednak zarzucony z powodu bankructwa studia.