Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 stycznia 2013, 10:35

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Splinter Cell: Blacklist na PC równocześnie z wersjami konsolowymi

Wygląda na to, że firma Ubisoft zmienia swoje podejście do graczy pecetowych. Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist ma być kolejną grą od francuskiego wydawcy (po Far Cry 3), która ukaże się na PC bez opóźnień w stosunku do wersji konsolowych.

Przedstawiciel firmy Ubisoft zapewnił w wywiadzie dla serwisu Rock, Paper, Shotgun, że gra Tom Clancy’s Splinter Cell: Blacklist ukaże się na PC równocześnie z wersjami konsolowymi. Znając skłonność francuskiego wydawcy do opóźniania komputerowych edycji swoich hitów, nie było to wcale takie pewne.

Niedawno premiera nowych przygód Sama Fishera została przełożona na 20 sierpnia. Jak powiedział reprezentant firmy Ubisoft: „Data 20 sierpnia dotyczy również wersji pecetowej”. To nie uspokoiło redaktorów serwisu Rock, Paper, Shotgun, mających w pamięci podobne zapewnienia dotyczące gry Assassin’s Creed III, która ostatecznie została jednak opóźniona na PC. Zapytano więc, czy podobnie może być w przypadku nowej odsłony serii Splinter Cell. Reprezentant francuskiego wydawcy uspokaja: „Bez obaw. Jest to data zgodna z konsolowymi wersjami”.

Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist może zaoferować jeszcze więcej akcji, niż poprzednie części - Splinter Cell: Blacklist na PC równocześnie z wersjami konsolowymi - wiadomość - 2013-01-22
Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist może zaoferować jeszcze więcej akcji, niż poprzednie części

Miejmy więc nadzieję, że firmie Ubisoft uda się dotrzymać tej obietnicy. Jeszcze kilka lat temu premiery kolejnych produkcji na PC od tego wydawcy były nagminnie przesuwane. Ostatnio można było zauważyć poprawę sytuacji. W przypadku Assassin’s Creed III doszło „tylko” do ponad trzytygodniowego opóźnienia (poprzednie odsłony debiutowały na PC kilka miesięcy po konsolach), a Far Cry 3 ukazał się równocześnie na wszystkich platformach sprzętowych. Oby podobnie było w przypadku nowych przygód Sama Fishera.

Tom Clancy’s Splinter Cell: Blacklist to kolejna odsłona popularnego cyklu skradanek, które ostatnio zaczęły wynosić coraz więcej z gatunku gier akcji. Tworzeniem produkcji zajmuje się studio Ubisoft Toronto, które przygotowuje swoje dzieło z myślą o PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360.