Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2013, 18:53

autor: Góral

Forge - płatne MMO w tym tygodniu stanie się grą typu free-to-play [news zaktualizowany]

Forge, gra MMO z grudnia 2012 roku, do tej pory było płatną produkcją. W tym tygodniu, wraz z pojawieniem się nowej aktualizacji, tytuł przejdzie na model biznesowy free-to-play.

Studio Dark Vale Games, twórcy gry MMO Forge, poinformowało, że tytuł w tym tygodniu zmieni model biznesowy na free-to-play. Obecnie za produkcję trzeba zapłacić w sklepie Steam 18,99 euro (około 80 zł). Wraz z najbliższą aktualizacją cena ta odejdzie w zapomnienie.

Forge w tym tygodniu stanie się darmową grą. - Forge - płatne MMO w tym tygodniu stanie się grą typu free-to-play - wiadomość - 2013-08-19
Forge w tym tygodniu stanie się darmową grą.

Chwilę po opublikowaniu tej informacji Forge przeszło na nowy model biznesowy free-to-play. Grę za darmo możecie pobrać na Steamie.

Forge w skrócie:
  • Gra z gatunku MMO
  • Do tej pory za produkcję trzeba było płacić. W tym tygodniu przejdzie ona na model biznesowy free-to-play
  • Twórcy nie zamierzają wprowadzać systemu mikropłatności, który zapewni płacącym osobom przewagę w walce. Zamiast tego oferowane będą elementy wyglądu postaci i czasowy wzrost doświadczenia

Deweloper postanowił zmienić swoje podejście, by przyciągnąć do produkcji większe grono użytkowników. Oczywiście twórcy sprzedawać będą różnego rodzaju przedmioty, które w żadnym wypadku nie wpłynął na rozgrywkę. Krótko pisząc, płacące osoby nie będą mieć żadnej przewagi nad innymi graczami.

Za przykład może posłużyć jedna z pierwszych paczek startowych, której koszt wyniesie 19 dolarów (około 60 zł). W jej skład wejdzie kilka skórek i szybszy wzrost doświadczenia przez określony czas. Zestaw ten otrzymają za darmo osoby, które wcześniej wydały pieniądze na pełną wersję tytułu. W przyszłości zostaną dodane kolejne tego typu rzeczy, np. różnego rodzaju sztylety z opcjami modyfikacji ich wyglądu, itd.

Forge - płatne MMO w tym tygodniu stanie się grą typu free-to-play - ilustracja #2Forge to gra MMO z grudnia 2012 roku. Tytuł opowiada o wojownikach walczących dla bóstw uwięzionych przez demoniczną istotę Devourer. Tylko odpowiednia ilość pokonanych przeciwników może uwolnić ich pana. Produkcja oferuje opcje znane z innych gier tego typu (Team Deathmatch, King of the Hill, itd.), dodając do tego własne rozwiązania (tryb Diabolical, w którym pojawia się ekwipunek dający przewagę w grze na czas trwania partii).