Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Forge (PC)

Forge PC

Forge to dynamiczna gra akcji skupiająca się na rozgrywce player versus player. W proces tworzenia gry zaangażowani są producenci, którzy współtworzyli takie gry jak Mortal Kombat, Unreal Tournament 2003/2004 czy też Mythica.

Akcji | PvP | elementy RPG | multiplayer | indie

PC Windows
Okładka Forge (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4grudnia2012

Forge to gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby, przeznaczona do rozgrywki wieloosobowej. Łączy ona rozwiązania typowe dla klasycznych przedstawicieli gatunku MMO ze sterowaniem znanym z popularnych FPS-ów.

W grze wcielamy się w postać wojownika walczącego w imieniu jednego z bóstw pochłoniętych przez demoniczną istotę zwaną Devourer. Naszym zadaniem jest złożenie jak największej ilości krwawych ofiar (głównie z przeciwnych nam wojowników) w celu uwolnienia naszego władcy.

Do wyboru dostępnych jest kilka klas postaci, które wpisują się w klasyczny kanon znany z innych gier sieciowych. Dla przykładu Pyromancer oraz Shaman specjalizują się w magii (pierwszy w ofensywnej, drugi we wspomagającej), Assasin z kolei to postać atakująca z ukrycia, posługująca się trucizną i sztyletami, Pathfinder to łowca atakujący na dystans i stawiający zabójcze pułapki na swoich wrogów, natomiast ciężko opancerzony Warden pełni funkcję klasycznego „tanka”, który dzięki swojej pokaźnych rozmiarów tarczy przyjmuje na siebie najcięższe ataki oponentów. Każdemu z wojowników może towarzyszyć na polu bitwy zwierzęcy kompan.

Twórcom gry udało się zapobiec popularnemu w grach wieloosobowych zjawisku grindu. Poziomy doświadczenia zdobywane wraz z kolejnymi rozegranymi potyczkami dają dostęp do dodatkowych tytułów, skórek dla postaci, a także specjalizacji pozwalających na zmianę działania umiejętności danej postaci. Dzięki temu każdy z graczy ma możliwość dostosowania swojego bohatera według własnych preferencji, jednakże czynnikiem decydującym o powodzeniu każdej potyczki wciąż pozostają indywidualne umiejętności samych graczy.

Wśród dostępnych w grze trybów rozgrywki znaleźć można między innymi standardowe warianty rozgrywki, takie jak Team Deathmatch, Capture the Relic (odmiana znanego z innych gier trybu Capture the Flag) oraz King of the Hill, a także zupełnie nowe, nastawione na odwzorowanie elementów rodem z produkcji typu mmorpg, takie jak Labirynth (gracze łączą siły w walce ze sterowanym przez komputer bossem) oraz Diabolical - jedyny tryb rozgrywki, w którym pojawia się ekwipunek dający przewagę w grze na czas trwania partii.

Wszystkie z dostępnych w grze map wykonane są z dużą dbałością o detale. Wśród lokacji, w których przyjdzie nam toczyć potyczki znaleźć można mroczne jaskinie, wielkie miasto oraz jego podziemne systemy tuneli, a także tajemniczy las, gdzie starcia odbywają się zarówno na powierzchni ziemi jak i w koronach drzew.

Utrzymana w mrocznej i poważnej stylistyce produkcja napędzana jest przez silnik Unreal Engine 3.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 6,1 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do Forge

Wymagania wiekowe Forge

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Forge

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane: Core 2 Duo 2 GHz, 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza), 5 GB HDD, Windows XP/Vista/7
Forge - płatne MMO w tym tygodniu stanie się grą typu free-to-play [news zaktualizowany]
Forge - płatne MMO w tym tygodniu stanie się grą typu free-to-play [news zaktualizowany]

wiadomość19 sierpnia 2013

Forge, gra MMO z grudnia 2012 roku, do tej pory było płatną produkcją. W tym tygodniu, wraz z pojawieniem się nowej aktualizacji, tytuł przejdzie na model biznesowy free-to-play.