Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 listopada 2020, 20:33

GreedFall zawita na PS5 i XSX i dostanie nową zawartość

Twórcy GreedFall ogłosili, że udana ubiegłoroczna gra RPG zostanie przeniesiona na nową generację konsol oraz wzbogacona o nowe elementy.

Studio Spiders, odpowiedzialne za GreedFall, ciesząc się dużym odzewem ze strony graczy, zapowiedziało właśnie, że wyspę Teer Fradee odwiedzimy także na nowej generacji konsol. Co więcej – gra otrzyma dodatkową zawartość. Czas pokaże, czy chodzi jedynie o kilka kosmetycznych elementów, czy o pełnowartościowe fabularne DLC.

GreedFall to średniobudżetowa fabularna gra akcji, wydana 10 września 2019 roku przez studio Spiders, autorów takich wcześniejszych gier jak The Technomancer czy Bound by Flame. Dystrybutorem gry w Polsce był CDP. Tytuł został zakupiony przez ponad milion graczy, co w przypadku produkcji tej klasy jest ogromnym sukcesem.

GreedFall zawita na PS5 i XSX i dostanie nową zawartość - ilustracja #1
GreedFall (2019)

W naszej recenzji zwróciliśmy uwagę na pewne podobieństwo produkcji do Wiedźmina 3, z którego udało się studiu Spiders zaczerpnąć w ciekawy sposób kilka pomysłów i mechanik. GreedFall nie posiada tej samej skali co produkcja CD Projekt Red, ale można określić ją jako porządnie wykonaną grę RPG w staroszkolnym stylu.