Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 września 2019, 11:00

autor: Bartosz "XxX" Faryna

GreedFall z bardzo dobrymi recenzjami na Steamie

GreedFall od studia Spiders miał swoją premierę zaledwie wczoraj, a już zdobył całą masę pozytywnych opinii graczy na Steamie. I chociaż tytuł nie jest pozbawiony rozmaitych wad, to jednak w porównaniu do zalet jest ich naprawdę niewiele.

GreedFall cieszy się bardzo pozytywnymi recenzjami użytkowników na Steamie. - GreedFall z bardzo dobrymi recenzjami na Steamie - wiadomość - 2019-09-11
GreedFall cieszy się bardzo pozytywnymi recenzjami użytkowników na Steamie.

GreedFall zadebiutował 10 września na komputerach osobistych, konsolach Xbox One oraz PS4 i – jak podaje SteamCharts - w dniu premiery na samych PC w szczycie osiągnął liczbę ponad 16 tys. jednocześnie grających osób, co stanowi bardzo dobry wynik. Dodatkowo GreedFall cieszy się bardzo pozytywnymi opiniami w serwisie Steam, co może niektórych dziwić, biorąc pod uwagę liczne wady i błędy. Z większością z nich można sobie jednak poradzić, posiłkując się drobnymi podpowiedziami.

Gracze pokochali GreedFall przede wszystkim za złożoną opowieść ze świetną fabułą, realną wartość podejmowanych wyborów oraz wymagający system walki. W wypowiedziach recenzentów na Steamie często przywoływane są porównania do gier: Wiedźmin 3: Dziki Gon, Wiedźmin 2, Star Wars Knights of the Old Republic, czy Dragon Age Origins. Zdaniem sporego grona osób, tym właśnie GreedFall jest – grą skierowaną do fanów powyższych produkcji.

Liczba graczy w szczycie w dniu premiery wynosiła ponad 16 tysięcy. - GreedFall z bardzo dobrymi recenzjami na Steamie - wiadomość - 2019-09-11
Liczba graczy w szczycie w dniu premiery wynosiła ponad 16 tysięcy.

Oczywiście nie może być tak słodko i czasem pojawiają się też niepochlebne opinie. Część z nich nawiązuje do licznych błędów samej aplikacji, ale są również tacy, którym nie podoba się choćby kiepska synchronizacja mimiki ust z wypowiedziami bohaterów. Zdaniem zdecydowanej większości, to wszystko można jednak przeboleć i liczyć, że twórcy z czasem poprawią drobne niedociągnięcia swojej produkcji.

Jeśli tytuł stawia przed wami wyzwania, z którymi nie potraficie sobie poradzić, zawsze możecie posiłkować się naszym poradnikiem, który na pewno ułatwi wiele kwestii.