Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 września 2019, 15:34

autor: Vergil

GreedFall z problemami technicznymi, jest lista błędów

GreedFall, czyli najnowsza gra RPG od studia Spiders, nie ustrzegł się kilku technicznych wpadek na komputerach osobistych. Jeśli więc doskwierają Wam problemy z płynnością, dźwiękiem, obsługą pada, save'ami i wieszaniem się gry czy też wyświetlają Wam się komunikaty o błędach, powinniście sięgnąć po ich proste i sprawdzone rozwiązania.

Dzisiaj do sprzedaży trafił GreedFall, czyli najnowsza gra RPG od studia Spiders. Choć z pierwszych recenzji wynika, że mamy do czynienia z najbardziej interesującą pozycją w dorobku tego zespołu, tytuł nie ustrzegł się pewnych problemów. Jak się okazuje, komputerowi gracze mogą mieć problemy z dźwiękiem, zapisywaniem stanu rozgrywki, obsługą pada oraz płynnością, a także z błędami przeszkadzającymi w rozgrywce bądź całkowicie ją uniemożliwiającymi. Na łamach serwisu RespawnFirst pojawił się jednak obszerny poradnik, w którym krok po kroku opisano stosunkowo proste rozwiązania najpopularniejszych problemów. Jeśli doświadczyliście któregoś z nich, poniżej powinniście znaleźć sposób, by się z nim uporać. Bez zbędnego przedłużania – przejdźmy do konkretów.

W odróżnieniu od potworów, błędy w GreedFallu nie mogą nam się „odgryźć” za próbę uporania się z nimi. - GreedFall z problemami technicznymi, jest lista błędów - wiadomość - 2019-09-10
W odróżnieniu od potworów, błędy w GreedFallu nie mogą nam się „odgryźć” za próbę uporania się z nimi.

Błąd „Application Load Error 3:0000065432”

Jeśli przy próbie uruchomienia gry wyświetla Wam się taki komunikat, powinniście udać się do folderu z grą (zlokalizujecie go poprzez Steama, klikając prawym przyciskiem myszy na pozycji GreedFall w Waszej bibliotece, a następnie w „Właściwości”, „Pliki lokalne” i wreszcie „Przeglądaj pliki lokalne”), kliknąć prawym przyciskiem myszy w plik GreedFall.exe, wybrać „Właściwości”, przejść do zakładki „Zgodność” i zaznaczyć opcję „Uruchom ten program jako administrator”.

Błąd „MFReadWrite.dll was not found”

Rozwiązanie problemu z komunikatem o powyższej treści jest jeszcze prostsze, gdyż wystarczy udać się pod ten adres, pobrać paczkę Media Feature Pack, a następnie ją zainstalować.

Gra się nie zapisuje

Lekarstwa na problemy z zapisywaniem stanu rozgrywki są trzy. Pierwszym jest uruchomienie gry jako administrator, czego nauczyliśmy się, próbując uporać się z problemem „Application Load Error 3:0000065432”. Jeśli jednak to nie pomaga, należy udać się do folderu Dokumenty, kliknąć prawym przyciskiem myszy w katalog GreedFall i wybrać „Właściwości”. Następnie trzeba przejść do zakładki „Zabezpieczenia”, kliknąć w „Edytuj” i zaznaczyć opcję „Zezwalaj” w wierszu „Pełna kontrola”.

Istnieje jeszcze trzecie rozwiązanie, polegające na wyłączeniu windowsowej ochrony przed tak zwanym ransomware. By tego dokonać, wchodzimy w Ustawienia, wybieramy zakładkę „Aktualizacje i zabezpieczenia”, przechodzimy na kartę „Zabezpieczenia systemu Windows”, klikamy w „Otwórz usługę Windows Defender Security Center”, dalej w „Ochrona przed wirusami i zagrożeniami”, a następnie „Ustawienia ochrony przed wirusami i zagrożeniami”. Kolejne kroki to znalezienie opcji „Zarządzaj kontrolowanym dostępem do folderu” i wyłączenie omawianej funkcji.

Gra się zawiesza

Powodów, dla których GreedFall nie działa stabilnie, może być naprawdę sporo, podobnie jak okazji, przy których gra się zawiesza. Jeśli program odmawia posłuszeństwa przy wyświetlaniu menu, możecie spróbować uruchomić go jako administrator. Jeżeli to nie pomaga, warto wyłączyć programy pokroju Nvidia GeForce Experience czy choćby inne oprogramowanie od producentów sprzętu, jak na przykład MSI Afterburner.

Jeżeli natomiast gra zawiesza się tuż po uruchomieniu, powodem mogą być programy antywirusowe bądź Windows Defender, które postrzegają ją jako... Trojana. Rozwiązaniem jest dodanie GreedFalla do listy wyjątków i/lub włączenie gry jako administrator.

Problemy z dźwiękiem

GreedFall w skrócie:
  1. Gatunek: RPG
  2. Producent: Spiders
  3. Wydawca: Focus Home Interactive
  4. Wersja językowa: polska (napisy)
  5. Data premiery: 10 września 2019
  6. Platformy: PC, PS4, XONE

Jeśli doświadczacie jakichkolwiek problemów z dźwiękiem w GreedFallu (na przykład nie słyszycie kwestii dialogowych wypowiadanych przez postacie neutralne), musicie kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonę dźwięku w zasobniku systemu, wybrać „Otwórz ustawienia dźwięku”, dalej w „Właściwości urządzenia” dla urządzenia wyjściowego, z którego korzystacie, a następnie przejść do zakładki „Dźwięk przestrzenny” i wyłączyć ową funkcję.

Innym rozwiązaniem jest przełączenie się na dźwięk stereo, czego dokonujemy, klikając prawym przyciskiem myszy na ikonę dźwięku w zasobniku systemowym, wybierając „Otwórz ustawienia dźwięku”, klikając w „Panel sterowania dźwiękiem”, a następnie klikając prawym przyciskiem myszy na interesujące nas urządzenie wyjściowe oraz wybierając „Konfiguruj głośniki” i zmieniając ustawienie na „Stereo”.

Problemy z obsługą pada

Jeśli napotykacie problemy, próbując grać w GreedFalla przy pomocy pada, odłączcie wszystkie urządzenia USB za wyjątkiem myszy, klawiatury i pada (lub powiązanego z nim odbiornika), a następnie uruchomcie ponownie komputer.

Problemy z płynnością

Jeśli GreedFall „gubi klatki”, musicie zainstalować najnowsze sterowniki do Waszych kart graficznych i upewnić się, że żaden z procesów działających „w tle” nie wykorzystuje zbytnio procesora komputera lub dysku twardego. Innym sposobem na uporanie się z problemem jest przełączenie się na najwyższą wydajność w planach zasilania, a także wybranie opcji „Preferuj maksymalną wydajność" dla „Trybu zarządzania energią” i ustawienie „Wysokiej wydajności” w „Filtrowaniu tekstur - jakość” w Panelu sterowania Nvidia.

Przekopanie się przez listę potencjalnych problemów z GreedFallem na komputerach osobistych przypomina przeprawę przez długą i krętą jaskinię. - GreedFall z problemami technicznymi, jest lista błędów - wiadomość - 2019-09-10
Przekopanie się przez listę potencjalnych problemów z GreedFallem na komputerach osobistych przypomina przeprawę przez długą i krętą jaskinię.
  1. Oficjalna strona internetowa gry GreedFall
  2. GreedFall – poradnik do gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

GreedFall

GreedFall