Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 10 września 2019, 13:55

autor: AlexB

Bez twarzy - kultowy film akcji z Nicolasem Cage'em i Johnem Travoltą doczeka się rebootu

Wytwórnia Paramount Pictures ogłosiła plany rebootu Bez twarzy (ang. Face/Off) – filmu akcji z 1997 roku w reżyserii Johna Woo, z Johnem Travoltą i Nicolasem Cage'em w rolach głównych. Scenariusz napisze Oren Uziel, odpowiedzialny między innymi za fabułę komedii 22 Jump Street.

Hollywood po raz kolejny wraca do hitów lat 90. ubiegłego wieku. Tym razem wytwórnia Paramount Pictures ogłosiła (via Deadline), że powstanie reboot Bez twarzy (lub, jeśli ktoś woli oryginalne tytuły, Face/Off), czyli stworzonego przez znanego chińskiego reżysera Johna Woo filmu akcji, w którym wystąpili John Travolta oraz Nicolas Cage. Nie wiadomo na razie, kiedy odświeżona wersja produkcji z 1997 roku zadebiutuje na ekranach kin.

Bez twarzy posiada pewną grupę fanów. - Bez twarzy - kultowy film akcji z Nicolasem Cage'em i Johnem Travoltą doczeka się rebootu - wiadomość - 2019-09-10
Bez twarzy posiada pewną grupę fanów.

Jak podała wytwórnia Paramount, scenariusz do rebootu Bez twarzy napisze Oren Uziel. To już dość znane nazwisko w branży – jest on odpowiedzialny za fabuły takich filmów, jak 22 Jump Street, Paradoks Cloverfield czy nadchodzącej ekranizacji przygód Jeża Sonica. Produkcją zajmą się Neal Moritz (jedna z osób stojących za sukcesem Szybkich i wściekłych) oraz David Permut (który pracował również przy oryginale). Cage i Travolta nie powrócą do głównych ról, zatem w filmie zobaczymy nowe twarze.

Kto tym razem wcieli się w głównych bohaterów Bez twarzy? - Bez twarzy - kultowy film akcji z Nicolasem Cage'em i Johnem Travoltą doczeka się rebootu - wiadomość - 2019-09-10
Kto tym razem wcieli się w głównych bohaterów Bez twarzy?

Scenariusz Bez twarzy z 1997 roku napisał duet Mike Werb i Michael Colleary. Film opowiada historię agenta FBI Seana Archera. Ma on obsesję na punkcie schwytania Castora Troya, socjopaty i terrorysty odpowiedzialnego za śmierć jego syna. Gdy w końcu panowie stają naprzeciw siebie, w wyniku strzelaniny przestępca zapada w śpiączkę. Niestety to nie koniec kłopotów – Troy zdążył bowiem podłożyć w Los Angeles bombę. Aby poznać jej dokładną lokalizację, Archer pozwala sobie przeszczepić twarz wroga i przejmuje jego tożsamość, a następnie udaje się do więzienia w celu wyciągnięcia informacji od brata zamachowca. W międzyczasie Troy budzi się i zmusza lekarzy do przyszycia mu oblicza Archera. W ten sposób rozpoczyna się śmiertelna rozgrywka, w której nie brakuje efektownych, dopieszczonych pod względem choreografii strzelanin. Film okazał się sukcesem i zarobił na całym świecie 245 milionów dolarów przy 80 milionach budżetu, choć dzisiaj nieraz spotyka się z krytyką, dotyczącą chociażby mocno przeszarżowanych kreacji aktorskich, w czym brylował Nicolas Cage.

Warto przypomnieć, że Bez twarzy to nie jedyna marka odświeżana obecnie przez wytwórnię Paramount Pictures. 24 czerwca przyszłego roku na ekranach kin pojawi się Top Gun: Maverick, czyli powstały po przeszło 30 latach sequel kultowego filmu lotniczego w reżyserii Tony'ego Scotta z Tomem Cruisem w roli głównej.

  1. Oficjalna strona wytwórni Paramount Pictures
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.