Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 lipca 2019, 22:14

autor: DM

Pierwszy zwiastun filmu Top Gun: Maverick

Na Comic-Con w San Diego wytwórnia Paramount pokazała zwiastun filmu Top Gun: Maverick, czyli długo oczekiwanej kontynuacji przeboju z Tomem Cruisem w roli głównej. Premiera zaplanowana jest na przyszły rok.

Pierwszy zwiastun filmu Top Gun: Maverick - ilustracja #1

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun filmu Top Gun: Maverick. To bezpośredni sequel wielkiego przeboju z 1986 roku, z Tomem Cruisem w roli Pete’a „Mavericka” Mitchella - pilota amerykańskiej marynarki wojennej. Pierwszy Top Gun zachwycił wtedy widzów rewelacyjnymi sekwencjami walk powietrznych w samolotach F-14 Tomcat i świetnie dobraną listą piosenek, z których Take My Breath Away zespołu Berlin otrzymało Oscara.

Top Gun: Maverick rozgrywa się 34 lata po wydarzeniach z części pierwszej. Tom Cruise powraca jako pilot Maverick, tym razem latając na samolotach F-18 Super Hornet. Towarzyszyć mu będzie ponownie Val Kilmer (Czerwona planeta, Gorączka) w roli Ice Mana oraz Ed Harris (Twierdza, Apollo 13) i Jennifer Connelly (Spider-Man: Homecoming). Nieżyjącego Tony’ego Scotta na stanowisku reżysera zastąpił Joseph Kosinski (Tron: Dziedzictwo, Niepamięć), a autorami scenariusza są m.in.: Jim Cash i Peter Craig. W zwiastunie widać, że twórcy bardzo uderzają w nostalgiczne tony, kopiując wręcz jeden do jednego poszczególne ujęcia z pierwszej części. Zobaczymy choćby granie w piłkę na plaży, śpiewających pilotów w barze czy Mavericka ścigającego się z samolotem na motorze. Premiera filmu zapowiedziana jest na lato 2020 roku.