Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 lipca 2019, 22:14

Pierwszy zwiastun filmu Top Gun: Maverick

Na Comic-Con w San Diego wytwórnia Paramount pokazała zwiastun filmu Top Gun: Maverick, czyli długo oczekiwanej kontynuacji przeboju z Tomem Cruisem w roli głównej. Premiera zaplanowana jest na przyszły rok.

Pierwszy zwiastun filmu Top Gun: Maverick - ilustracja #1

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun filmu Top Gun: Maverick. To bezpośredni sequel wielkiego przeboju z 1986 roku, z Tomem Cruisem w roli Pete’a „Mavericka” Mitchella - pilota amerykańskiej marynarki wojennej. Pierwszy Top Gun zachwycił wtedy widzów rewelacyjnymi sekwencjami walk powietrznych w samolotach F-14 Tomcat i świetnie dobraną listą piosenek, z których Take My Breath Away zespołu Berlin otrzymało Oscara.

Top Gun: Maverick rozgrywa się 34 lata po wydarzeniach z części pierwszej. Tom Cruise powraca jako pilot Maverick, tym razem latając na samolotach F-18 Super Hornet. Towarzyszyć mu będzie ponownie Val Kilmer (Czerwona planeta, Gorączka) w roli Ice Mana oraz Ed Harris (Twierdza, Apollo 13) i Jennifer Connelly (Spider-Man: Homecoming). Nieżyjącego Tony’ego Scotta na stanowisku reżysera zastąpił Joseph Kosinski (Tron: Dziedzictwo, Niepamięć), a autorami scenariusza są m.in.: Jim Cash i Peter Craig. W zwiastunie widać, że twórcy bardzo uderzają w nostalgiczne tony, kopiując wręcz jeden do jednego poszczególne ujęcia z pierwszej części. Zobaczymy choćby granie w piłkę na plaży, śpiewających pilotów w barze czy Mavericka ścigającego się z samolotem na motorze. Premiera filmu zapowiedziana jest na lato 2020 roku.

Dariusz Matusiak

Dariusz Matusiak

Autor tekstów. Absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa. Gracz od czasów świetności Amigi. Pisanie o grach rozpoczął w 2013 roku od swojego bloga na gameplay.pl, skąd szybko trafił do działu recenzji i publicystki GOL-a. Czasem pisze też o filmach i technologii. Od zawsze fan wyścigów, realistycznych symulatorów i strzelanin militarnych oraz gier z wciągającą fabułą lub wyjątkowym stylem artystycznym. W wolnych chwilach uczy latać w symulatorach nowoczesnych myśliwców bojowych na prowadzonej przez siebie stronie Szkoła Latania. Poza tym wielki miłośnik urządzania swojego stanowiska w stylu „minimal desk setup”, sprzętowych nowinek i kotów.

więcej