Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 września 2019, 13:39

autor: Bebop

AC: Odyssey – finalny epizod darmowych Zaginionych opowieści z Grecji już dostępny

Ubisoft przypomina o Assassin’s Creed: Odyssey przy okazji wrześniowej aktualizacji. Wraz z nią do gry trafił finał darmowej serii zadań „The Lost Tales of Greece” i edukacyjny tryb Discovery Tour, a wkrótce zadebiutuje też pakiet postaci Myrmidon.

AC: Odyssey – finalny epizod darmowych Zaginionych opowieści z Grecji już dostępny - ilustracja #1
W ostatniej „Zaginionej opowieści z Grecji” spróbujemy wyciągnąć Sokratesa z więzienia.

Wrzesień przyniósł aktualizację do Assassin’s Creed: Odyssey, która wprowadza do gry wiele nowości. Pierwszą z nich jest finał serii zadań „Zaginione opowieści z Grecji” („The Lost Tales of Greece”), który pozwala uratować z opresji Sokratesa, a drugą debiutujący dzisiaj tryb Discovery Tour. Z kolei w połowie września możemy się spodziewać nowego pakietu postaci rodem z wojny trojańskiej.

The Lost Tales of Greece: Sokrates' Trial

W zadaniu Sokrates’ Trial wyruszamy na pomoc tytułowemu myślicielowi. Okazuje się, że zaprzyjaźniony z głównym bohaterem filozof został wtrącony do więzienia przez kapłanów z Akropolu. Zadaniem gracza jest oczyszczenie jego imienia, jak również znalezienie osoby odpowiedzialnej za oskarżenie.

Finałowa misja z cyklu „The Lost Tales of Greece” jest dostępna od 3 września na wszystkich platformach, za darmo dla posiadaczy podstawowej wersji Assassin's Creed: Odyssey. Rozegrać ją można dopiero od piątego rozdziału głównej historii.

Discovery Tour: Ancient Greece

Od dzisiaj dostępny jest tryb Discovery Tour, dzięki któremu możemy zwiedzić starożytną Grecję, a przy tym czegoś się o niej dowiedzieć. Moduł pozwala graczom na poznanie lokalnej historii i kultury w całkowitym oderwaniu od walki oraz głównej linii fabularnej. Na fanów czeka 30 wycieczek krajoznawczych obejmujących 29 regionów. Trasy skupiają się na 5 zagadnieniach: filozofii, słynnych miastach, codziennym życiu, wojnie i mitach. Po zapoznaniu się z nimi gracze będą mogli sprawdzić nabytą wiedzę w prostych quizach.

AC: Odyssey – finalny epizod darmowych Zaginionych opowieści z Grecji już dostępny - ilustracja #2

W Discovery Tour wcielić się można w różne postacie, a wraz z progresem istnieje możliwość odblokowania nowych awatarów oraz wierzchowców.

Moduł można uruchomić za darmo z poziomu menu Assassin’s Creed: Odyssey. Na platformie Uplay udostępniona zostanie także odpłatna, samodzielna wersja Discovery Tour. Podobne rozwiązanie zastosowano w poprzedniej odsłonie gry, czyli Assassin’s Creed Origins.

Pakiet Myrmidon

17 września udostępniony zostanie nowy pakiet postaci zatytułowany Myrmidon. Wprowadzi on do gry ekwipunek noszony przez żołnierzy podczas wojny trojańskiej. W zestawie znajdzie się pełna zbroja, legendarna włócznia oraz wierzchowiec.

AC: Odyssey – finalny epizod darmowych Zaginionych opowieści z Grecji już dostępny - ilustracja #3

Wyposażenie będziemy mogli nabyć w sklepie gry lub w olimpijskim oikosie w wiosce Kirrha w regionie Fokida.

  1. Poradnik do Assassin’s Creed: Odyssey
  2. Wszystko o Assassin’s Creed: Odyssey
  3. Recenzja gry Assassin's Creed: Odyssey – zamach na tron Wiedźmina 3
  4. Oficjalna strona marki Assassin’s Creed
  5. Oficjalna strona firmy Ubisoft
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Assassin's Creed: Odyssey

Assassin's Creed: Odyssey