Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 10 września 2019, 13:10

autor: Frozen

Polityka Patryka Vegi ze świetnym otwarciem w polskich kinach

Polski dystrybutor filmu Polityka poinformował, ile osób obejrzało najnowsze dzieło Patryka Vegi w weekend otwarcia. Reżyser, za pośrednictwem mediów społecznościowych, odniósł się do niskich ocen produkcji, nazywając osoby krytykujące jego film „opłaconymi przez polityków hejterami”.

Według Patryka Vegi, reżysera filmu, Polityka pokazuje prawdziwą twarz polskiej sceny politycznej. - Polityka Patryka Vegi ze świetnym otwarciem w polskich kinach - wiadomość - 2019-09-10
Według Patryka Vegi, reżysera filmu, Polityka pokazuje prawdziwą twarz polskiej sceny politycznej.

Kino Świat, dystrybutor filmu Polityka, poinformował, że od środy (4 września) do niedzieli (8 września) sprzedano 933 459 kinowych biletów na najnowsze dzieło Patryka Vegi. Polski reżyser we wpisie na Instagramie pochwalił się dobrą nowiną, atakując przy okazji „hejterów” filmu, zarzucając im korupcję i złe intencje:

Mam złą wiadomość dla hejterów filmu Polityka. Nie ma znaczenia, ile politycy zapłacą wam za hejtowanie mojego filmu, bo to nic nie zmienia i w ten sposób nie da się go zablokować. Polacy chcą obejrzeć ten film i do niedzieli zobaczyło go już 933 tysiące widzów.

933 tysiące widzów w weekend otwarcia (w przypadku Polityki, nieco wydłużony, bo film zadebiutował w środę) to zdecydowanie najlepszy wynik wśród polskich produkcji w tym roku i tylko niewiele gorszy od ubiegłorocznego rekordzisty, Kleru w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego, który zgromadził 935 357 widzów w pierwsze trzy dni po premierze. Co ciekawe, w przeciwieństwie do Kleru, Polityka zbiera głównie nieprzychylne oceny wśród krytyków.

W filmie, którego głównym celem jest wyśmianie polskiej sceny politycznej, wystąpili m.in. Andrzej Grabowski (wcielający się w Prezesa – postać wzorowaną na Jarosławie Kaczyńskim), Iwona Bielska (jako posłanka Piotrowicz, inspirowana Krystyną Pawłowicz), Marcin Bosak (Bankster, czyli filmowa wersja premiera Mateusza Morawieckiego), Ewa Kasprzyk (Jadwiga, wzorowana na Beacie Szydło), Antoni Królikowski (Arek, którego inspiracją był Bartłomiej Misiewicz), Janusz Chabior (Alojzy – filmowy Antoni Macierewicz) oraz Zbigniew Zamachowski (jako Ojciec Dyrektor, wzorowany na Tadeuszu Rydzyku). Premiera Polityki odbyła się 4 września bieżącego roku.