Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 września 2019, 12:57

autor: Aquma

EA testuje usługę streamowania gier Project Atlas

Firma Electronic Arts poinformowała, że rozpoczyna dziś dwutygodniowe testy platformy streamingowej Project Atlas. W ramach trialu będzie można sprawdzić cztery odmienne tytuły: FIFA 19, Need for Speed Rivals, Titanfall 2 i Unravel Two.

EA rozpoczyna testy Projectu Atlas. - EA testuje usługę streamowania gier Project Atlas - wiadomość - 2019-09-10
EA rozpoczyna testy Projectu Atlas.

W poście opublikowanym na portalu Medium firma Electronic Arts poinformowała, że dziś - o godzinie 7:00 czasu polskiego - rozpoczęły się dwutygodniowe testy nowej usługi streamowania gier, która jest znana pod tajemniczą nazwą Project Atlas (nie mylić z Projectem xCloud oraz Projectem Stream, czyli Google Stadią... namnożyło nam się tych różnych Projectów”). Trial będzie dostępny wyłącznie na PC (choć ostateczna wersja usługi trafi też na inne platformy - Maca, smart TV, tablety czy smartfony).

Dążenie do grania w chmurze jest zakorzenione w naszych grach i graczach. Od początku mówiliśmy, że chcemy być tam, gdzie są nasi gracze. Wierzymy w oferowanie im większego wyboru i łączenie ich ze światem gier na większej liczbie platform i obszarów geograficznych - czytamy w notce.

Gracze, którzy zapiszą się do testów otrzymają możliwość zagrania w cztery produkcje Electronic Arts: FIF-ę 19, Need for Speed Rivals, Titanfall 2 oraz Unravel Two. Co ważne, w każdym przypadku ma istnieć możliwość bawienia się wspólnie z osobami, które grają normalnie”, czyli wykorzystując swój komputer. Project Atlas będzie też oferował pełną kompatybilność zapisanych stanów gry pomiędzy platformą streamingową i wersją pecetową.

Przedmiotem testu jest sprawdzenie jakości świadczonych usług w różnych warunkach - także wówczas, kiedy prędkość i stabilność połączenia internetowego są dalekie od ideału. EA zdecydowało się udostępnić testerom kilka rożnych gatunków gier, by przekonać się, jak streaming radzi sobie w każdym z nich (i na jakie problemy i ograniczenia natrafia).

By zapisać się do testów, należy odwiedzić tę stronę. Warto odnotować, że wzięcie udziału w trialu wymaga posiadania konta EA / Origin.

  1. Electronic Arts – strona oficjalna