Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2019, 19:56

GreedFall - mody dodają związki homoseksualne i usprawnienia

Kolejny tydzień przyniósł ze sobą nowe mody do gry GreedFall. Tym razem prócz standardowych fanowskich poprawek znalazło się coś dla niepokornych odkrywców oraz chętnych do zawarcia związków homoseksualnych z dwoma bohaterami.

Lista modyfikacji GreedFalla poszerza się o kolejne usprawnienia, ale też pewne urozmaicenia. - GreedFall - mody dodają związki homoseksualne i usprawnienia - wiadomość - 2019-10-01
Lista modyfikacji GreedFalla poszerza się o kolejne usprawnienia, ale też pewne urozmaicenia.

Fani GreedFall z pewnością nie próżnują, o czym mogliśmy się przekonać wraz z pierwszą falą modyfikacji poprawiających grę. Jednak przez prawie trzy tygodnie po premierze zdążyły też pojawić się inicjatywy niemające wiele wspólnego z naprawianiem rozgrywki. Wśród nich znalazła się para modów o wiele mówiącej nazwie Kurt Romance for Male - Aphra Romance for Female, pozwalających na romansowanie z tytułowymi towarzyszami, jeśli są tej samej płci, co nasz bohater. Działa to tylko, gdy zaczynamy romans z Kurtem lub Aphrą (czytaj: dopiero ukończyliśmy wszystkie powiązane z nimi zadania). Miejcie też na uwadze, że modyfikacja wymaga podmienienia plików gry – szczegóły w języku angielskim znajdziecie na stronie moda w serwisie Nexus Mods.

Jeśli zamiast tego wolelibyście zwiedzić niezbadane zakamarki świata, z pomocą przyjdzie Wam Slippery Slope – Nope. Mod ten pozwala zredukować lub całkowicie usunąć zsuwanie się bohatera na pochyłej powierzchni, co pozwala zajrzeć w normalnie niedostępne miejsca na mapie (a nawet poza nią). Fani magii mogą natomiast sprawdzić się w roli elementalisty ziemi dzięki modyfikacji przygotowanej przez użytkownika superwhono.

Nie znaczy to, że zabrakło modów mających jedynie usprawnić rozgrywkę w GreedFallu. Osoby szukające wyzwania mogą poprawić sztuczną inteligencję przeciwników dzięki Fight Like Your Life Depends On It. Autor tegoż przygotował też modyfikację pozwalającą podróżować w większej drużynie lub przeciwnie – wybrać się na samotną wyprawę. Natomiast dla zagubionych w świecie gry Matt2014 przygotował lepszy kompas, wskazujący drogę do celów wszystkich misji (nawet nieaktywnych zadań pobocznych).