Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 września 2019, 19:22

Seriale Marvela w Disney+ będą miały budżet na poziomie filmów MCU

Disney ma ambitne plany związane z Marvel Cinematic Universe. Amerykański gigant ma zamiar poświęcić ogromne budżety na seriale z tego uniwersum. Kwoty mają być porównywalne z tymi przeznaczonymi na produkcję filmów MCU.

Disney nie ma zamiaru oszczędzać na MCU. - Seriale Marvela w Disney+ będą miały budżet na poziomie filmów MCU - wiadomość - 2019-10-01
Disney nie ma zamiaru oszczędzać na MCU.

Czwarta faza Marvel Cinematic Universe będzie mocno związana z debiutującą pod koniec roku platformą streamingową – Disney+. Za jej pośrednictwem światło dzienne ujrzy szereg seriali osadzonych w MCU. Jak się okazuje, twórcy nie będą mogli narzekać na brak pieniędzy. Na produkcję każdego z seriali Disney przeznaczy budżet podobny do tego, jakim dysponowano podczas kręcenia kinowych obrazów pochodzących z tego uniwersum.

Jak donosi serwis Variety, każdy serial MCU powstający z myślą o platformie Disney+ otrzyma budżet w granicach od 100 do 150 milionów dolarów. Będą one posiadały od 6 do 8 odcinków. Oznacza to, że jeden odcinek może kosztować nawet 25 milionów dolarów.

Budżet przeznaczony na seriale jest więc porównywalny z filmami pełnometrażowymi wyprodukowanymi przez Marvela. Widać to na przykładzie Doctora Strange, którego produkcja kosztowała 165 milionów dolarów.

Dla porównania, Netflix wydał łącznie 200 milionów dolarów na produkcję pierwszych sezonów czterech seriali Marvela – Daredevila, Jessiki Jones, Luke’a Cage’a, i Iron Fista. Każdy z nich posiadał po 13 odcinków, co przekłada się na budżet w wysokości 3,8 milionów dolarów za odcinek.

Niedawno Disney opublikował pełną listę produkcji, które trafią na jego platformę streamingową. Na liście znalazło się 8 seriali związanych z MCU. Widnieją tam między innymi takie tytuły, jak Loki oraz Hawkeye.

Disney+ zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych 12 listopada. W naszym kraju pojawi się on najwcześniej w 2020 roku.