Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 11 kwietnia 2019, 14:16

autor: Adrian Werner

Hawkeye to kolejny Avenger, który otrzyma serial na Disney+

Według najnowszych doniesień, na serwis streamingowy Disney+ zmierza serial, którego bohaterem będzie Hawkeye, czyli superbohater z uniwersum Marvela i członek grupy Avengers.

Hawkeye’a zobaczymy wkrótce w filmie Avengers: Koniec gry. - Hawkeye to kolejny Avenger, który otrzyma serial na Disney+ - wiadomość - 2019-04-11
Hawkeye’a zobaczymy wkrótce w filmie Avengers: Koniec gry.

Serwis Variety dowiedział się, że w planach jest kolejny serial osadzony w filmowym uniwersum Marvela, który trafi na streamingowy serwis Disney+. Jego bohaterem będzie Hawkeye i w postać wcieli się Jeremy Renner, czyli aktor odgrywający tę rolę w kinowej serii Avengers.

Projekt opisywany jest jako limitowana seria, co sugeruje, że w planach jest tylko jeden sezon. W produkcji grany przez Rennera Clint Burton ma przekazać funkcję Hawkeye’a Kate Bishop, co stało się kilka lat temu w komiksach Marvela. Jeśli bohaterka spotka się z ciepłym przyjęciem widzów, to nie zdziwilibyśmy się, gdyby potem otrzymała własną serię.

W komiksach Kate Bishop zaczynała jako sojuszniczka Clinta Burtona, aby ostatecznie zastąpić go w roli Hawkeye’a. - Hawkeye to kolejny Avenger, który otrzyma serial na Disney+ - wiadomość - 2019-04-11
W komiksach Kate Bishop zaczynała jako sojuszniczka Clinta Burtona, aby ostatecznie zastąpić go w roli Hawkeye’a.

Streamingowy serwis Disney+ ma wystartować w tym roku w Stanach Zjednoczonych. W jego ofercie znajdą się seriale o takich postaciach Marvela jak Loki czy Scarlet Witch. Według doniesień Variety w planach jest również seria o przygodach Falcona i Zimowego Żołnierza z Anthonym Mackiem oraz Sebastianem Stanem w rolach głównych.

Disney+ ma również zaoferować seriale osadzone w uniwersum Gwiezdnych wojen. Pierwszym z nich będzie The Mandalorian. W planach jest także seria będąca prequelem filmu Łotr 1. Według plotek rozważana jest również produkcja, której głównym bohaterem miałby być Obi-Wan Kenobi.

Firma Disney inwestuje jak szalona w nowe seriale, gdyż na rynku streamingowym musi mierzyć się z serwisem Netflix, który w tym roku wyda 15 miliardów dolarów na produkcję własnych projektów i zakup cudzych.

Disneyowi w przebiciu się w kategorii streamingowej mocno pomoże niedawne przejęcie aktywów firmy 21st Century Fox, obejmujących takie marki jak Avatar, Planeta małp, Obcy, Kingsman czy The Simpsons.

  1. Oficjalna strona firmy Disney
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.