Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 11 kwietnia 2019, 14:16

autor: Adrian Werner

Hawkeye to kolejny Avenger, który otrzyma serial na Disney+

Według najnowszych doniesień, na serwis streamingowy Disney+ zmierza serial, którego bohaterem będzie Hawkeye, czyli superbohater z uniwersum Marvela i członek grupy Avengers.

Hawkeye’a zobaczymy wkrótce w filmie Avengers: Koniec gry. - Hawkeye to kolejny Avenger, który otrzyma serial na Disney+ - wiadomość - 2019-04-11
Hawkeye’a zobaczymy wkrótce w filmie Avengers: Koniec gry.

Serwis Variety dowiedział się, że w planach jest kolejny serial osadzony w filmowym uniwersum Marvela, który trafi na streamingowy serwis Disney+. Jego bohaterem będzie Hawkeye i w postać wcieli się Jeremy Renner, czyli aktor odgrywający tę rolę w kinowej serii Avengers.

Projekt opisywany jest jako limitowana seria, co sugeruje, że w planach jest tylko jeden sezon. W produkcji grany przez Rennera Clint Burton ma przekazać funkcję Hawkeye’a Kate Bishop, co stało się kilka lat temu w komiksach Marvela. Jeśli bohaterka spotka się z ciepłym przyjęciem widzów, to nie zdziwilibyśmy się, gdyby potem otrzymała własną serię.

W komiksach Kate Bishop zaczynała jako sojuszniczka Clinta Burtona, aby ostatecznie zastąpić go w roli Hawkeye’a. - Hawkeye to kolejny Avenger, który otrzyma serial na Disney+ - wiadomość - 2019-04-11
W komiksach Kate Bishop zaczynała jako sojuszniczka Clinta Burtona, aby ostatecznie zastąpić go w roli Hawkeye’a.

Streamingowy serwis Disney+ ma wystartować w tym roku w Stanach Zjednoczonych. W jego ofercie znajdą się seriale o takich postaciach Marvela jak Loki czy Scarlet Witch. Według doniesień Variety w planach jest również seria o przygodach Falcona i Zimowego Żołnierza z Anthonym Mackiem oraz Sebastianem Stanem w rolach głównych.

Disney+ ma również zaoferować seriale osadzone w uniwersum Gwiezdnych wojen. Pierwszym z nich będzie The Mandalorian. W planach jest także seria będąca prequelem filmu Łotr 1. Według plotek rozważana jest również produkcja, której głównym bohaterem miałby być Obi-Wan Kenobi.

Firma Disney inwestuje jak szalona w nowe seriale, gdyż na rynku streamingowym musi mierzyć się z serwisem Netflix, który w tym roku wyda 15 miliardów dolarów na produkcję własnych projektów i zakup cudzych.

Disneyowi w przebiciu się w kategorii streamingowej mocno pomoże niedawne przejęcie aktywów firmy 21st Century Fox, obejmujących takie marki jak Avatar, Planeta małp, Obcy, Kingsman czy The Simpsons.

  1. Oficjalna strona firmy Disney