Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 listopada 2018, 11:00

autor: AlexB

Disney oficjalnie potwierdza serial o Lokim z Tomem Hiddlestonem

Disney oficjalnie potwierdził, że na platformie VoD Disney+ pojawi się serial o Lokim, czyli popularnej postaci z filmowego (i komiksowego) uniwersum Marvela. W brata Thora ponownie wcieli się Tom Hiddleston.

Dwa miesiące temu pisaliśmy o doniesieniach portalu Variety, według których wytwórnia Disney ma w planach stworzenie na potrzeby swojej nadchodzącej platformy VoD o nazwie Disney+ szeregu seriali o bohaterach z filmowego uniwersum Marvela, którzy nie doczekali się swoich filmów w ramach głównego cyklu. Na pierwszy ogień mieli pójść Loki oraz Scarlet Witch. Rewelacje te znalazły swoje potwierdzenie, przynajmniej w przypadku tej pierwszej postaci. Podczas spotkania z inwestorami Bob Iger, prezes i dyrektor generalny The Walt Disney Company, oficjalnie ogłosił, że serial o Lokim ujrzy światło dzienne (via Polygon). W roli głównej wystąpi rzecz jasna brytyjski aktor Tom Hiddleston.

Jak poradzi sobie Loki na małym ekranie? - Disney oficjalnie potwierdza serial o Lokim z Tomem Hiddlestonem - wiadomość - 2018-11-09
Jak poradzi sobie Loki na małym ekranie?

Loki, zarówno w komiksach, jak i filmach, to przybrany brat Thora (w MCU granego przez Chrisa Hemswortha). Początkowo pełnił on rolę złoczyńcy, lecz ze względu na jego dość skomplikowany charakter z czasem zaczął przypominać bardziej antybohatera – cały czas knującego i oszukującego (jak przystało na boga kłamstw), lecz ostatecznie działającego dla mniejszego lub większego dobra swojego otoczenia, czego dowodem może być jego zachowanie w Avengers: Wojna bez granic.

Niestety na razie nie znamy zbyt wielu szczegółów na temat planowanego serialu o Lokim. Jeśli wierzyć doniesieniom Variety, będzie on miał od sześciu do ośmiu odcinków i zostanie dość mocno związany z główną serią MCU, gdyż nad całością pieczę sprawować ma sam Kevin Feige, czyli prezes Marvel Studios.

Nie usłyszeliśmy również nic na temat innych seriali, o których krążyły plotki. Jednak według informacji podanych przez portal Variety, w zaawansowanym stadium produkcji jest również seria o przygodach Falcona i Zimowego Żołnierza z Anthonym Mackiem i Sebastianem Stanem w rolach głównych.

Po przejęciu aktywów 21st Century Fox przez Disneya na platformie Disney+ powinniśmy znaleźć między innymi Simpsonów czy cykl Szklana pułapka. - Disney oficjalnie potwierdza serial o Lokim z Tomem Hiddlestonem - wiadomość - 2018-11-09
Po przejęciu aktywów 21st Century Fox przez Disneya na platformie Disney+ powinniśmy znaleźć między innymi Simpsonów czy cykl Szklana pułapka.

Swoją własną platformę VoD Disney zapowiedział jeszcze w 2017 roku. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że będzie ona bardzo silnym graczem na rynku. Prócz wciąż popularnych produkcji superbohaterskich znajdą się na niej kultowe animacje oraz cykle filmowe (w tym Gwiezdne wojny, które również otrzymają swój spin-offowy serial wyprodukowany specjalnie na potrzeby Disney+). Usługa ma wystartować w przyszłym roku.