Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 września 2018, 13:51

autor: Czarny Wilk

Disney stworzy seriale o Lokim, Scarlet Witch i innych bohaterach Marvela

Zaplanowana na przyszły rok premiera platformy VoD Disneya zapowiada się coraz ciekawiej. Oprócz aktorskiego serialu osadzonego w świecie Gwiezdnych wojen, usługa zaoferuje produkcje powiązane z kinowym uniwersum Marvela.

Disney coraz bardziej zbroi się przed zapowiedzianym na przyszły rok wejściem na rynek video-on-demand i rzuceniem rękawicy takim gigantom strumieniowania filmów i seriali jak Netflix, Amazon czy HBO. Według najnowszych doniesień, korporacja planuje stworzenie aktorskich seriali poświęconych wybranym superbohaterom Marvela – m.in. Lokiemu oraz Scarlet Witch.

Seriale będą szansą na wyjście na pierwszy plan ulubieńców fanów, którzy nie otrzymali dotąd własnych filmów. - Disney stworzy seriale o Lokim, Scarlet Witch i innych bohaterach Marvela - wiadomość - 2018-09-19
Seriale będą szansą na wyjście na pierwszy plan ulubieńców fanów, którzy nie otrzymali dotąd własnych filmów.

Seriale te będą oczywiście dostępne na wyłączność na platformie streamingowej Disneya, o przymiarkach do otworzenia której wiemy od sierpnia 2017 roku. Jak informuje portal Variety, swoje własne kilkuodcinkowe produkcje dostaliby Loki, Scarlet Witch oraz inni superbohaterowie, którzy nie otrzymali dotąd swoich filmów kinowych – wśród potencjalnych kandydatów są więc m.in. Hawkeye, Black Widow i Vision.

Na każdy z tytułów złoży się od sześciu do ośmiu epizodów. Disney nie zamierza oszczędzać na budżecie produkcyjnym i dzięki temu na ekranach zobaczymy gwiazdy z dużych ekranów – w roli Lokiego powróci Tom Hiddleston, a w Scarlet Witch znów wcieli się Elizabeth Olsen. Nad całym projektem bezpośrednią pieczę sprawować ma szef Marvel Studios Kevin Feige, dzięki czemu seriale będą wiązać się z filmami silniej, niż ma to miejsce chociażby w przypadku marvelowych produkcji Netfliksa.

Biorąc pod uwagę niesłabnącą popularność Marvela, seriale poświęcone wybranym superbohaterom mogą być silnym argumentem w przyszłorocznym starciu Disneya z doskonale radzącą sobie od lat na rynku VoD konkurencją. Korporacja nie stawia jednak wszystkiego tylko na tę jedną kartę i oprócz tego szykuje także m.in. aktorski serial osadzony w świecie Gwiezdnych wojen. Bibliotekę usługi zasili także bogaty zbiór filmów – oprócz słynnych animacji dla najmłodszych, Gwiezdnych wojen oraz filmów Marvela, Disney posiada również wytwórnię Pixar oraz prawa do takich serii jak Piraci z Karaibów i Indiana Jones, a wraz z finalizacją umowy o przejęciu aktywów Foxa pozyska także m.in. Simpsonów, X-Men, Obcego, Predatora, Planetę Małp oraz Szklaną pułapkę.

  1. Oficjalna strona Disneya