Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lipca 2019, 12:45

autor: Aquma

Premiera Arma 3: Contact - dodatku z kosmitami i „Polską"

Dziś na rynku debiutuje Arma III: Contact - kolejny dodatek do realistycznej strzelanki pierwszoosobowej od czeskiego studia Bohemia Interactive. Tym razem motywem przewodnim rozszerzenia jest... inwazja obcych. W DLC znalazło się też miejsce dla ciekawego, polskiego akcentu.

Arma III w trochę innym wydaniu. - Premiera Arma 3: Contact - dodatku z kosmitami i „Polską" - wiadomość - 2019-07-25
Arma III w trochę innym wydaniu.

ARMA III: CONTACT W SKRÓCIE:

  1. kampania fabularna opowiadająca o inwazji obcych;
  2. nowa, wschodnioeuropejska lokacja - Liwonia;
  3. 2 frakcje;
  4. 5 rodzajów broni;
  5. 2 pojazdy;
  6. dodatkowe scenariusze wieloosobowe.

Dziś wieczorem na rynku debiutuje Arma III: Contact - dodatek do znanej strzelanki pierwszoosobowej autorstwa studia Bohemia Interactive. DLC wprowadza zupełnie nową kampanię single player, której motywem przewodnim jest... inwazja obcych. Otrzymamy też kolejną lokację (więcej informacji o niej znajdziecie w dalszej części tego tekstu), 2 frakcje, kilka rodzajów broni oraz pojazdów i dostęp do dodatkowego wyposażenia (np. kombinezonów ochronnych zaprojektowanych z myślą o promieniowaniu lub broni chemicznej / biologicznej).

Kolejna inwazja obcych... ale trochę inaczej

Jeśli słowo obcy” budzi w Was niepokojące skojarzenia z zabawnymi zielonymi ludzikami i latającymi spodkami, to uspokajamy - produkcja podchodzi do tego zagadnienia tak samo, jak do klasycznych konfliktów zbrojnych. Twórcy przygotowali realistyczny scenariusz, który ma zobrazować, jak faktycznie mógłby wyglądać pierwszy kontakt” z bojowo nastawioną cywilizacją z innej planety.

Jaką lawinę zdarzeń pociągnęłoby za sobą przybycie na Ziemię obcej rasy? Fabularna kampania „Pierwszy kontakt” przeniesie gracza w sam środek tajemniczych wydarzeń, które na zawsze odmienią dzieje ludzkości. Wcielasz się w rolę zawodowego żołnierza, Aidena Rudwella, operatora drona w szeregach NATO, który bierze udział w manewrach wojskowych na terenie Liwonii. Gdy olbrzymi statek obcych wkracza w ziemską atmosferę, wyruszasz na misję zwiadowczą. Twoim priorytetem jest sprawdzenie, kto lub co znajduje się na jego pokładzie i jakie zamiary mają przybysze. Gdy stawką jest przetrwanie ludzkości, odmienne interpretacje dramatycznego przybycia, podsycane przez awarię sieci energetycznej w regionie, szybko przeradzają się w nieuchronny konflikt. W trakcie kampanii przyjdzie ci prowadzić badania terenowe, walkę elektroniczną i rozpoznanie bojowe, a wszystko to w autentycznym stylu, z którego słynie Arma 3 - czytamy w opisie na Steamie.

Liwonia, czyli kosmici u Janusza

Parę słów o nowej lokacji - będzie to lesisty obszar o powierzchni 163 kilometrów kwadratowych, ulokowany w Europie Wschodniej, na terenie fikcyjnego, polskojęzycznego państwa członkowskiego NATO o nazwie Liwonia (a dokładniej w zmilitaryzowanym regionie - tzw. Nadborze). Obszar graniczy z Białorusią oraz Rosją (a konkretniej eksklawą Kaliningradu) i ma duże znaczenie geostrategiczne.

Mapa nowego obszaru.
Mapa nowego obszaru.

Jeśli chcecie zobaczyć, jak prezentuje się lokacja Liwonii w dodatku Arma III: Contact, zerknijcie na poniższy film.

Tryb wieloosobowy i darmowa zawartość

DLC wprowadzi też kilka dodatkowych scenariuszy do trybu wieloosobowego Arma III, których akcja będzie się rozgrywała na nowym obszarze. Dodatkowo, wraz z premierą rozszerzenia, wszyscy posiadacze podstawowej gry otrzymają trochę nowej zawartości - chodzi o leśny kamuflaż NATO, ubiór cywilny, ponad sto obiektów dekoracyjnych i terenowych oraz oficjalną ścieżkę dźwiękową.

Rozszerzenie jest dostępne na Steamie w cenie 99,99 złotych (przez najbliższe parę godzin nadal można je nabyć z dziesięcioprocentowym upustem).

  1. Arma III: Contact – strona oficjalna
  2. Arma III: Contact – Steam
  3. Recenzja gry ArmA III - wizualnie piękna, ale pozbawiona treści
  4. Recenzja kampanii East Wind do gry ArmA III - singiel z klasą