Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS3WiiNDSPC
Okładka Captain Morgane and the Golden Turtle (PS3)

Captain Morgane and the Golden Turtle

Kapitan Morgane i legenda Złotego Żółwia

Przygodówka, która nawiązuje do gry So Blonde. Wcielamy się w niej w kapitan Morgane wybierającą się w swoją pierwszą samodzielną i niebezpieczną podróż. Tym razem odwiedzamy pięć odmiennych wysp i wracamy do kilku lokacji znanych z poprzednich przygód.

Przygodowe | point-and-click | piraci | PlayStation Move

Okładka Captain Morgane and the Golden Turtle (PS3)

data premiery gry:

16mar2012

Wii NDS

30mar2012

PC PS3

Kapitan Morgane i legenda Złotego Żółwia to prequel wydanej w 2008 roku gry So Blonde. Tak jak poprzednio produkcja grupy Wizarbox jest dwuwymiarową przygodówką point & click z ręcznie rysowaną, kreskówkową grafiką.

Fabuła przybliża nam losy znanej z perypetii blondynki kapitan Morgane, która wraz ze swoją załogą wyrusza pirackim statkiem na poszukiwania legendarnego Złotego Żółwia. Do odwiedzenia ma pięć wysp, charakteryzujących się całkowicie odmienną atmosferą. Na jednej z nich panuje nieustannie mrok, podczas gdy inna ma typowo tropikalny klimat. Powracają również miejsca znane z So Blonde.

W początkowym etapie zabawy sterujemy Morgane mającą 7 lat, potem kierujemy bohaterką, kiedy ta jest już niemal pełnoletnia i poszukuje osób chętnych do towarzyszenia jej w pirackiej wyprawie.

Gra posiada interfejs point & click, obsługiwany w całości za pośrednictwem myszy. Urządzenie służy do poruszania postacią, zbierania przedmiotów, rozwiązywania zagadek i odbywania dialogów z napotkanymi postaciami. Od czasu do czasu przygodę urozmaicają minigierki, w których prowadzimy bohaterkę za pomocą klawiatury i które w razie potrzeby można bez żadnych konsekwencji pominąć.

Na oprawę wizualną Kapitan Morgane składają się ręcznie rysowane, dwuwymiarowe lokacje, w których możemy wchodzić w interakcje z przedstawionymi w 3D, płynnie animowanymi postaciami. Producenci pomyśleli przy tym o obsłudze szerokoekranowych rozdzielczości, dzięki czemu gra prezentuje się estetycznie na praktycznie każdym monitorze.

Kapitan Morgane zawiera nawiązania do So Blonde, jednak przedstawia zupełnie osobną historię – autorzy zadbali, aby użytkownicy, którzy nie mieli do czynienia z pierwowzorem, bez problemu się w niej odnaleźli. Nad projektem czuwał sam Steve Ince, znany m.in. z prac nad serią Broken Sword.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 3,3 / 10 na podstawie 41 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Captain Morgane and the Golden Turtle

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Kapitan Morgane i legenda Złotego Żółwia

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium IV 2 GHz
  • 512 MB RAM (1 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 5700 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Move
[UAKTUALNIENIE] Polska premiera gry Kapitan Morgane i legenda Złotego Żółwia jeszcze w tym miesiącu
[UAKTUALNIENIE] Polska premiera gry Kapitan Morgane i legenda Złotego Żółwia jeszcze w tym miesiącu

wiadomość13 czerwca 2012

Trzy miesiące po światowej premierze gra Kapitan Morgane i legenda Złotego Żółwia trafi na polski rynek. 28 czerwca pecetowa wersja przygodówki wyprodukowanej przez studio Wizarbox zadebiutuje w ofercie usługi Muve Digital.

Premiera gry przygodowej Captain Morgane and the Golden Turtle dopiero w 2012 roku
Premiera gry przygodowej Captain Morgane and the Golden Turtle dopiero w 2012 roku

wiadomość14 października 2011

Mimo pierwotnych planów, gra przygodowa Captain Morgane and the Golden Turtle nie ukaże się w tym roku. Premiera produkcji studia Wizarbox została przesunięta na przyszły rok.

Captain Morgane and the Golden Turtle nową grą przygodową od twórców Gray Matter

wiadomość26 lipca 2011

Firma Reef Entertainment ujawniła plany wydania przygodowej gry Captain Morgane and the Golden Turtle. Jej produkcją zajmie się studio Wizarbox, twórca wydanej w zeszłym roku przygodówki Gray Matter.

PC
PS3
Wii
NDS