Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2012, 14:58

autor: Olek

[UAKTUALNIENIE] Polska premiera gry Kapitan Morgane i legenda Złotego Żółwia jeszcze w tym miesiącu

Trzy miesiące po światowej premierze gra Kapitan Morgane i legenda Złotego Żółwia trafi na polski rynek. 28 czerwca pecetowa wersja przygodówki wyprodukowanej przez studio Wizarbox zadebiutuje w ofercie usługi Muve Digital.

[UAKTUALNIENIE] Polska premiera gry Kapitan Morgane i legenda Złotego Żółwia jeszcze w tym miesiącu - ilustracja #1
Czy urocza kapitan Morgane podbije serca polskich graczy?

Konrad Rawiński z Cenega Poland zwraca uwagę, że Kapitan Morgane i legenda Złotego Żółwia to pierwsza w historii tej firmy gra, która ukaże się wyłącznie w dystrybucji cyfrowej.

Kapitan Morgane i legenda Złotego Żółwia (Captain Morgane and the Golden Turtle), czyli nowa gra twórców Gray Matter, ukazała się na zachodzie w marcu br. Niestety, polscy gracze musieli uzbroić się w cierpliwość. Rodzimy wydawca – firma Cenega Poland zamierza jednak zrekompensować to polską wersją językową (napisy) oraz przystępną ceną.

Dzieło ekipy deweloperskiej studia Wizarbox wydane zostanie w naszym kraju w wersji na komputery PC (na świecie tytuł oferowany jest także na PlayStation 3 oraz Nintendo Wii i DS – przyp. red.) i trafi wyłącznie do dystrybucji elektronicznej za pośrednictwem usługi Muve Digital.

Gracze, którzy zdecydują się wysupłać z kieszeni 49,99 zł mogą liczyć na około 12 godzin zabawy, w trakcie której poznają perypetie tytułowej pirackiej kapitan Morgan, utrzymaną w żywej kolorystyce oprawę wizualną wykonaną w standardzie Full HD (1080p.), rozległy świat gry obejmujący 5 karaibskich wysp z 50 lokacjami i 40 postaciami niezależnymi, 6 mini-gier oraz dziesiątki zagadek do rozwiązania. Całość okraszona zostanie polską wersją językową (napisy).

[UAKTUALNIENIE] Polska premiera gry Kapitan Morgane i legenda Złotego Żółwia jeszcze w tym miesiącu - ilustracja #2

Kapitan Morgane i legenda Złotego Żółwia to gra nawiązująca do wydanej w 2008 roku So Blonde: Blondynka w Opałach. Pierwowzór został bardzo dobrze przyjęty przez miłośników przygodówek, o czym świadczą chociażby nota 7,5/10 przyznana przez recenzenta serwisu gry-online.pl oraz oceny czytelników sięgające 8,2/10.

UAKTUALNIENIE: W notce prasowej, jaką wczoraj rozesłała firma Cenega Poland, zakradł się błąd. Okazuje się, że gra Kapitan Morgane i legenda Złotego Żółwia wydana zostanie na naszym rynku z polskimi napisami, a nie jak wcześniej informowano w pełnej polskiej wersji językowej (dubbing).

  1. Oficjalna strona internetowa gry Captain Morgane and the Golden Turtle