Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 13 czerwca 2012, 14:48

autor: Kono

Xbox Summer Stadium - Microsoft pomaga potrzebującym i zapowiada liczne atrakcje

W okresie od 15 czerwca do 12 sierpnia 2012 roku będzie mieć miejsce prowadzona we współpracy z organizacją Right to Play akcja Xbox Summer Stadium. Na graczy czeka darmowy weekend z Xbox LIVE Gold, a także próba pobicia rekordu Guinnessa w liczbie osób jednocześnie uczestniczących w rozgrywce online.

Firma Microsoft poinformowała o rozpoczynającej się 15 czerwca kampanii Xbox Summer Stadium, prowadzonej we współpracy z Right to Play, międzynarodową organizacją wspierajacą rozwój dzieci przez sport i zabawę. W trakcie akcji niektóre płatne usługi serwisu Xbox LIVE zostaną udostępnione wszystkim użytkownikom konsoli Microsoftu, a gracze spróbują pobić światowy rekord Guinnessa. Wszystko to w ramach pomocy potrzebującym.

Xbox Summer Stadium - Microsoft pomaga potrzebującym i zapowiada liczne atrakcje - ilustracja #1

W związku z akcją, w dniach 15 - 18 czerwca firma Microsoft udostępni wszystkim użytkownikom Xbox LIVE abonament Gold, tym samym dając każdemu szansę wzięcia udziału w biegu charytatywnym na 100m w grze Kinect Sports. Organizatorzy liczą na pobicie zeszłorocznego Rekordu Guinnessa w liczbie osób uczestniczących jednocześnie w takim przedsięwzięciu. Im więcej osób przyczyni się do ostatecznego rezultatu, tym większy datek zostanie przekazany na rzecz pomocy dzieciom.

Kampania Xbox Summer Stadium, która potrwa od 15 czerwca do 12 sierpnia 2012 roku, ma być jednym z największych wydarzeń skupiających graczy wokół szczytnego celu, jakim jest zbiórka funduszy dla potrzebujących. Celem akcji jest zapewnienie dzieciom z całego świata dostępu do programów Right to Play. Dzięki Xbox Summer Stadium użytkownicy Xbox LIVE będą mogli przetestować gry wieloosobowe i aplikacje rozrywkowe, a fani sportu wezmą udział w cotygodniowych turniejach, w których do zdobycia ma być wiele cennych nagród.