Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 sierpnia 2011, 13:50

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Erotyczna przygodówka Catherine ukaże się na PC?

Konsolowe edycje przygodówki Catherine kilka dni temu zadebiutowały w Stanach Zjednoczonych. Tymczasem w sieci pojawiły się plotki na temat możliwości wydania gry na PC.

Sporo wskazuje na to, że nietypowa gra Catherine była w planach również w wersji na pecety. Póki co, tytuł ukazał się jedynie na PlayStation 3 i Xboksa 360, ale wcale nie wyklucza to możliwości debiutu na komputerach osobistych.

Erotyczna przygodówka Catherine ukaże się na PC? - ilustracja #1

Na łamach serwisu VG Resource pojawiły się zdjęcia „wyciągnięte” z amerykańskiego wydania produkcji firmy Atlus. Oprócz kilku niewykorzystanych w końcowym produkcie obrazków, znaleźć można interfejs przedstawiający sterowanie przy użyciu przycisków pada do PlayStation 3, a także myszki i klawiatury.

Największą uwagę wzbudzają oczywiście dwa ostatnie kontrolery, charakterystyczne dla PC. Ponieważ twórcy nigdy nie zapowiadali Catherine z myślą o tej platformie, możemy się tylko domyślać, że stosowna edycja gry była przynajmniej niegdyś planowana. Nie jest wykluczone, że twórcy nadal zastanawiają się nad tym ruchem, a swoją decyzję uzależniają od wyników sprzedaży konsolowych edycji na Zachodzie.

Erotyczna przygodówka Catherine ukaże się na PC? - ilustracja #2

W serwisie opublikowano też zdjęcia prezentujące ekran z wyborem postaci przez dwóch graczy. Sugeruje to, że w produkcji miała się znaleźć opcja kooperacji, w której moglibyśmy wcielić się w Vincenta i Catherine. Wprawdzie tryb wieloosobowy jest obecny w pełnej wersji, ale nie w takiej formie.

Catherine to nietypowa przygodówka z elementami gry logicznej i licznymi podtekstami erotycznymi w tle. Wcielamy się w 32-letniego Vincenta będącego w nieudanym związku z Katherine. Historia zaczyna się od komplikującego wszystko romansu z tajemniczą Catherine – od tego momentu głównego bohatera dręczą koszmary, w których obejmujemy nad nim kontrolę.

Erotyczna przygodówka Catherine ukaże się na PC? - ilustracja #3

W etapach zręcznościowych zadaniem gracza jest wspinaczka, polegająca na przesuwaniu skrzyń, unikaniu pułapek i uciekaniu przed demonami. Właściwa rozgrywka przerywana jest fragmentami przygodowymi, gdy rozmawiamy z innymi postaciami i utrzymujemy dobre relacje z dwiema wspomnianymi dziewczynami. Gra zadebiutowała 26 lipca w Stanach Zjednoczonych. Termin europejskiej premiery nie jest znany.