Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 sierpnia 2009, 15:23

autor: Cairine

Batman: Arkham Asylum debiutuje w sklepach

Dzisiaj w USA swoją premierę ma Batman: Arkham Asylum w wersji na konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3. W tej grze wcielamy się w postać słynnego Mrocznego Rycerza, któremu tym razem przyjdzie się udać tropem Jokera – wszystko w scenerii tytułowego zakładu dla obłąkanych przestępców.

Dzisiaj w USA swoją premierę ma Batman: Arkham Asylum w wersji na konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3. W tej grze wcielamy się w postać słynnego Mrocznego Rycerza, któremu tym razem przyjdzie się udać tropem Jokera – wszystko w scenerii tytułowego zakładu dla obłąkanych przestępców. Najnowsza część przygód Batmana jest bardzo prawdopodobnym pretendentem do tytułu gry roku oraz najlepszej elektroniczno-rozrywkowej produkcji zainspirowanej postacią komiksową.

Batman: Arkham Asylum debiutuje w sklepach - ilustracja #1

Niestety gracze komputerowi muszą poczekać jeszcze niecały miesiąc, ponieważ premiera wersji pecetowej została opóźniona. Jednak zgodnie z zapowiedzią wydawcy, dzięki temu gracze zobaczą w akcji m.in. technologię PhysX. Dla wszystkich, którzy nie mogą się już doczekać spotkania z Batmanem, udostępnione zostało pecetowe demo. Na podstawie tego ostatniego przeprowadzono już testy wydajnościowe gry.

Premiera europejska Batman: Arkham Asylum, w tym również polska, już za trzy dni, czyli w piątek 28 sierpnia. W Polsce dystrybucją przygód Mrocznego Rycerza zajmie się Cenega Poland. Wersje konsolowe kosztować mają 199,99 zł, podczas gdy za edycję pecetową trzeba będzie zapłacić 79,99 zł. Wzbogacone o ekskluzywne dodatki edycje kolekcjonerskie można zamówić w cenie 179,99 zł (PC) albo 269,99 zł (PS3 lub X360). Ponadto grę będzie można otrzymać jako dodatek do trzech nowych modeli kart graficznych ze stajni Nvidia.