Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 sierpnia 2009, 11:59

autor: Jiker

Batman: Arkham Asylum darmowym dodatkiem do kart grafiki firmy Nvidia

Masz w planach zakup nowej karty grafiki koncernu Nvidia, a pierwsze, świetne recenzje konsolowych wersji gry akcji Batman: Arkham Asylum ostatecznie przekonały Was do najnowszego dzieła ekipy Rocksteady Studios? Nadarzały się zatem niepowtarzalna okazja zdobycia najnowszych przygód popularnego superbohatera zupełnie za darmo.

Masz w planach zakup nowej karty grafiki koncernu Nvidia, a pierwsze, świetne recenzje konsolowych wersji gry akcji Batman: Arkham Asylum ostatecznie przekonały Cię do nabycia najnowszego dzieła ekipy Rocksteady Studios? Nadarzyła Ci się niepowtarzalna okazja zdobycia najnowszych przygód popularnego superbohatera zupełnie za darmo.

Batman: Arkham Asylum darmowym dodatkiem do kart grafiki firmy Nvidia - ilustracja #1

W takich momentach powinna przydać się technologia PhysX.

Wystarczy, że zdecydujesz się na zakup któregoś z trzech nowych modeli kart grafiki firmy Nvidia – mianowicie, GeForce GTX 260, GeForce GTX 275 lub GeForce GTX 285 – oraz skorzystasz z oferty kilku sieciowych sklepów komputerowych biorących udział w promocji. Niektóre z nich obsługują kraje Unii Europejskiej, więc finalizacja zakupu nie powinna nastręczać większych problemów. Istnieje również szansa, że promocja zostanie poszerzona i obejmie swym zasięgiem więcej sieci handlowych i krajów.

Wraz z zakupem karty grafiki otrzymamy kupon uprawniający nas do pobrania na dysk twardy komputera cyfrowej wersji Batman: Arkham Asylum. Z zapisanego na nim kodu będziemy mogli skorzystać w okresie od 18 września (europejski i przy okazji polski debiut dzieła Rocksteady Studios) do 31 grudnia bieżącego roku. Czasu będzie zatem sporo, więc nawet zapominalscy powinni zdążyć z uzyskaniem dostępu do darmowej wersji przygód Batmana. Chyba, że czekają oni na efektowną edycję kolekcjonerską, która w przypadku PC kosztuje 179,99 złotych.

Pecetowa wersja Batman: Arkham Asylum zadebiutuje na światowym rynku ponad trzy tygodnie później od edycji konsolowych. Oficjalny powód tej sytuacji nie został podany. W ramach zadośćuczynienia produkcja Rocksteady Studios otrzyma wsparcie ze strony technologii Nvidia 3D Vision i PhysX. Dzięki tej drugiej twórcom uda się urealnić otoczenie i wprowadzić mnóstwo pomniejszych szczegółów – w tym realistyczną mgłę i pajęcze sieci, reagujące na przemieszczającą się postać Batmana. Podczas bardziej chaotycznych i destrukcyjnych walk zobaczymy takie szczegóły, jak fruwające kartki papieru czy puszki.

Osobom pragnącym przetestować Batman: Arkham Asylum przed premierą polecamy zapoznanie się w wersją demonstracyjną opublikowaną w sieci przed kilkunastoma dniami. Zanim jednak zdecydujecie się ją pobrać, musicie wiedzieć, że gra posiada spore wymagania sprzętowe, a uruchomienie jej w najwyższych detalach i ze wsparciem ze strony PhysX wymaga naprawdę potężnego sprzętu.