Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 maja 2009, 10:30

Ogromny sukces pierwszego DLC do Call of Duty: World at War

Kto by pomyślał, że dodatkowe mapy do Call of Duty: World at War, produkcji stawianej zdecydowanie niżej aniżeli Call of Duty 4: Modern Warfare i podobno już zapomnianej, będą się cieszyć tak wielką popularnością. Jeszcze niedawno informowaliśmy Was o nabyciu ich przez milion posiadaczy konsol PlayStation 3 i Xbox 360, a dzisiaj wiemy już, że rezultat ten został podwojony.

Kto by pomyślał, że dodatkowe mapy do Call of Duty: World at War, produkcji stawianej zdecydowanie niżej aniżeli Call of Duty 4: Modern Warfare i podobno już zapomnianej, będą się cieszyć tak wielką popularnością. Jeszcze niedawno informowaliśmy Was o nabyciu ich przez milion posiadaczy konsol PlayStation 3 i Xbox 360, a dzisiaj wiemy już, że rezultat ten został podwojony.

Ogromny sukces pierwszego DLC do Call of Duty: World at War - ilustracja #1

Mapka Nightfire z Map Pack 1.

DLC opracowany i wydany przez studio Treyarch potrzebował na osiągnięcie tak dobrego wyniku nieco ponad miesiąc. Map Pack 1 nie mógłby jednak liczyć na tak spore zainteresowanie, gdyby nie rewelacyjna sprzedaż samej gry – według nieoficjalnych danych serwisu VGChartz.com World at War w wersjach na X360 i PS3 znalazł już blisko dziewięć milionów nabywców. Z podziękowaniami dla całej społeczności skupionej wokół gry wystąpił sam Mark Lamia, szef studia Treyarch. Przyznał on, że tak świetny rezultat nie byłby możliwy, gdyby nie wiara graczy w umiejętności programistyczne autorów World at War oraz zaufanie, jakim zdecydowali się ich obdarzyć. Przypominamy, że Map Pack 1 oferuje cztery nowe mapy – Nightfire, Station, Knee Deep oraz przeznaczoną do trybu Nazi Zombie Verrückt – i kosztuje 800 punktów MS (na Xboxa 360) lub 10 dolarów (na PlayStation 3). Przychód ze sprzedaży DLC zamknął się zatem w kwocie 20 milionów dolarów.

Tak budujący wynik jest bardzo dobry także z punktu widzenia zeszłotygodniowej zapowiedzi Map Pack 2 – drugiego dodatku do World at War, w którego skład wejdą ponownie cztery mapy przeznaczone do trybu multiplayer i kooperacji. W tym pierwszy przypadku będą to Banzai, w której postaramy się opanować niewielkich rozmiarów most wraz z okolicą; Corrosion – zniszczoną, rosyjską stację kolejową; oraz Sub Pens, port, w którym stacjonują łodzie podwodne. Ostatnia mapka – Shi No Numa – powstanie oczywiście z myślą o trybie Nazi Zombies. Rozgrywka toczona będzie na mokradłach, pośród których nieustannie atakować będą nas nieumarli żołnierze – tym razem służący w Cesarskiej Armii Wielkiej Japonii. Gracz uzyska w jej ramach możliwość skorzystania z kilku dodatkowych perków, a także nowego rodzaju broni o nazwie Wunderwaffe DG-2.

Map Pack 2 trafi do ofert Xbox Live Marketplace oraz PlayStation Network już w czerwcu. Ciągle nie znamy niestety jego oficjalnej ceny. Zważywszy jednak na fakt, że Map Pack 1 kosztował 800 punktów MS/10 dolarów, można założyć, że podobnie potraktowany zostanie drugi zestaw map. Wątpliwym jest bowiem, by w obliczu takiej popularności jedynki autorzy zdecydowali się na oddanie go zupełnie za darmo (jak to było choćby w przypadku pecetowej edycji pierwszego DLC).

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej