Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 maja 2009, 09:20

autor: Jiker

Ubisoft zapowiada kontynuację Shaun White Snowboarding: Road Trip

Wraz z publikacją rocznego raportu finansowego, którego najistotniejsze szczegóły przedstawimy Wam już wkrótce, koncern Ubisoft pokusił się o ujawnienie kilku interesujących wiadomości. Poza prezentacją szczegółów planu wydawniczego na resztę 2009 roku znalazła się wśród nich oficjalna zapowiedź nowej odsłony marki Shaun White Snowboarding.

Wraz z publikacją rocznego raportu finansowego, którego najistotniejsze szczegóły przedstawimy Wam już wkrótce, koncern Ubisoft pokusił się o ujawnienie kilku interesujących wiadomości. Poza prezentacją szczegółów planu wydawniczego na resztę 2009 roku znalazła się wśród nich oficjalna zapowiedź nowej odsłony marki Shaun White Snowboarding. Sprawdziły się tym samym zeszłoroczne przewidywania samego Shauna White’a, który stwierdził w grudniu, że doświadczenie zdobyte przy produkcji pierwszej gry zaowocuje w odpowiedni sposób przy dewelopingu kolejnej.

Shaun White Snowboarding: World Stage stanowić będzie bezpośrednią kontynuację Shaun White Snowboarding: Road Trip – zdecydowanie najlepiej przyjętej odsłony cyklu (średnia 78% według Metacritic.com), głównie ze względu na świetny system kontroli wykorzystujący Balance Board. Produkcja zostanie zaprojektowana przez montrealskie studio Ubisoft, które stworzyło także część pierwszą. Warto zauważyć, że niezłe noty wystawione Road Trip oraz bardzo dobra sprzedaż wpłynęły bezpośrednio na fakt zapowiedzi World Stage wyłącznie na konsolę Nintendo Wii.

Ubisoft zapowiada kontynuację Shaun White Snowboarding: Road Trip - ilustracja #1

W World Stage gracze uzyskają możliwość odwiedzenia wielu niesamowitych lokacji, idealnie przystosowanych do całkowitego oddania się przyjemności płynącej z jazdy na desce. Odwiedzimy więc nie tylko miejscówki rozmieszczone na stokach francuskich, kanadyjski oraz japońskich, ale także uzyskamy możliwość wzięcia udziału w wyjątkowych zawodach rozgrywających się na Time Square w Nowym Jorku. Słynny plac zamieniony zostanie zarówno w miejsce walki o mistrza half-pipe’u, jak i o miano najlepszego snowboardera w konkurencji Big Air.

Twórcy Shaun White Snowboarding: World Stage są pewni, że gra odniesie sukces. Producent Antoine Guignard przyznał, że wynika to oczywiście z reakcji fanów na część pierwszą. Miłośnicy tego sportu uznali Road Trip za jedną z najlepszych produkcji snowboardowych w historii i starali się zasugerować, które z jej elementów wymagają poprawy. Dzięki temu dwójka będzie jeszcze lepsza. Pełen entuzjazmu jest również Shaun White, twierdzący, że współpraca z Ubisoftem układa się jak najbardziej po jego myśli.

Pierwsza odsłona Shaun White Snowboarding ukazała się w listopadzie 2008 roku i sprzedała się do tej pory na całym świecie w nakładzie ponad trzech milionów egzemplarzy. Produkcja została wydana w wersjach na PC, Xboksa 360, PlayStation 3, PlayStation 2, PSP, NDS i Wii. Zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszyła się ostatnia edycja, którą nabyło około 50% ze wszystkich graczy zainteresowanych grą sygnowaną nazwiskiem jednego z najbardziej popularnych snowboarderów w historii. W największym stopniu przyczynił się do tego fakt korzystania przez nią z maty Balance Board, która pełni rolę deski snowboardowej.

Shaun White Snowboarding: World Stage zostanie wydane w okresie świątecznym bieżącego roku. Gra doczeka się już niedługo oficjalnej prezentacji w formie grywalnej. Dojdzie do niej oczywiście w trakcie targów E3 (2-4 czerwca). Wszystkich fanów produkcji odsyłamy na łamy jej oficjalnego serwisu internetowego, który już niedługo doczeka się poważnej aktualizacji.