Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2009, 17:25

autor: Jiker

Znamy datę premiery i cenę gry Mount & Blade: Ogniem i Mieczem

Wiemy już kiedy odbędzie się polska premiera ciekawie zapowiadającej się pecetowej gry z gatunku cRPG o tytule Mount & Blade: Ogniem i Mieczem. Produkcja, w której przedstawiony zostanie XVII-wieczny konflikt pomiędzy Rzeczpospolitą Obojga Narodów, Rusią, Szwecją, Ukrainą i Chanatem Krymskim, zostanie wydana na naszym rynku już 20 listopada.

Wiemy już kiedy odbędzie się polska premiera ciekawie zapowiadającej się pecetowej gry z gatunku cRPG o tytule Mount & Blade: Ogniem i Mieczem. Produkcja, w której przedstawiony zostanie XVII-wieczny konflikt pomiędzy Rzeczpospolitą Obojga Narodów, Rusią, Szwecją, Ukrainą i Chanatem Krymskim, zostanie wydana na naszym rynku 20 listopada.

Znamy datę premiery i cenę gry Mount & Blade: Ogniem i Mieczem - ilustracja #1

Z informacji przekazanych przez wydawcę pozycji, firmę CD Projekt wynika, że Mount & Blade: Ogniem i Mieczem trafi na półki sklepowe w dwóch wersjach – standardowej, za którą zapłacimy 79,90 złotych, oraz Sarmackiej Edycji Kolekcjonerskiej. Cena tej ostatniej ustalona została na poziomie 139,90 złotych. Dokładną zawartość obu zestawów poznamy już niedługo.

W oficjalnym oświadczeniu dystrybutora gry możemy ponadto przeczytać, że w Polsce Ogniem i Mieczem ukaże się z dedykowaną okładką autorstwa warszawskiego grafika Michała Migacza, a nad jakością lokalizacji czuwa Jacek Komuda – historyk, redaktor czasopism poświęconych elektronicznej rozrywce i znany pisarz fantasy w jednej osobie.

Produkcja Ogniem i Mieczem jest już zatem na ukończeniu, choć należy odnotować, że wydanie gry poprzedzają pewne kontrowersje. Chodzi mianowicie o zgrzyt medialny, którego bohaterami była firma CD Projekt oraz TUL, autor moda With Fire and Sword. Otóż, w momencie ujawnienia gry okazało się, że nad modyfikacją do podstawowej wersji Mount & Blade podejmującą ten sam temat pracuje już znany na scenie modder. Kwestia została jednak wyjaśniona, a strony poinformowały nas nawet o nawiązaniu porozumienia. Podjęły również współpracę przy swych obecnych i przyszłych projektach.

Samo Ogniem i Mieczem jest specjalną wersją gry Mount & Blade, wydanej na naszym rynku w 2008 roku. Produkcję opracowują trzy firmy: rosyjskie studio Snowberry Connection, ukraińskie Sich Studio oraz turecki deweloper TaleWorlds Entertainment (twórca pierwowzoru). Akcja gry przenosi nas do połowy XVII wieku na tereny dawnej Rzeczypospolitej, gdzie toczy się wspomniany w pierwszym akapicie konflikt pomiędzy kilkoma narodami. Ogniem i Mieczem to samodzielna produkcja, nie wymagająca do działania podstawowej wersji gry.

Ostatnia aktualizacja: 2009-10-07

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Mount & Blade: Ogniem i Mieczem

Mount & Blade: Ogniem i Mieczem