Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2009, 10:20

autor: Jiker

Twórcy Dead Space i Dante's Inferno stworzą grę o Kubie Rozpruwaczu? [news zaktualizowany]

Zachodnie media informują, że studio Visceral Games (znane z wyprodukowania Dead Space i Dead Space: Extraction na Wii) pracuje nad grą poświęconą postaci słynnego Kuby Rozpruwacza. Produkcja miałaby być kolejnym, po Dead Space 2 i Dante’s Inferno, dziełem popularnego dewelopera.

Zachodnie media informują, że studio Visceral Games (znane z wyprodukowania Dead Space i Dead Space: Extraction na Wii) pracuje nad grą poświęconą postaci słynnego Kuby Rozpruwacza. Produkcja miałaby być kolejnym, po Dead Space 2 i Dante’s Inferno, dziełem popularnego dewelopera.

Twórcy Dead Space i Dante's Inferno stworzą grę o Kubie Rozpruwaczu? [news zaktualizowany] - ilustracja #1

Jedno z wyobrażeń Kuby Rozpruwacza.

Wieści na temat gry jako pierwszy przedstawił jeszcze w wakacje internetowy serwis gazety Los Angeles Times. Informatorzy redakcji przekazali wówczas informację sugerującą, że produkcja zostanie wydana na przełomie 2010 i 2011 roku. Nowinka przeszła jednak bez echa.

Ostatnio fakt ten został po części potwierdzony. Mianowicie, w amerykańskim Urzędzie Patentowym koncern Electronic Arts złożył wnioski o rejestrację znaków towarowych marki The Ripper. Jeden z nich dotyczy wspomnianej gry, natomiast drugi filmu. Ciężko stwierdzić, czy mają one rzeczywisty związek z wiadomością LA Times, ponieważ w dokumentach ani razu nie pada pseudonim Kuby Rozpruwacza, a jedynie sam zwrot The Ripper.

Kuba Rozpruwacz to pseudonim, nadany mordercy działającemu w okolicach Whitechapel w Londynie w roku 1888. Mordował on w brutalny sposób kobiety, przeważnie prostytutki. Nigdy nie został pochwycony. Jak dotąd powstało wiele teorii na temat całej sprawy, lecz żadna z nich nigdy nie została uznana za prawdziwą. Doszło nawet do tego, że Kubie Rozpruwaczowi przypisano wiele innych, niewyjaśnionych morderstw popełnionych w Londynie w tamtych czasach. Czy potencjalna gra Visceral Games da nam odpowiedzieć na najważniejsze pytania?

Temat Kuby Rozpruwacza jest dosyć popularny wśród deweloperów działających na rynku elektronicznej rozrywki. Do tej pory jednak historię tajemniczego mordercy starano się przedstawiać przede wszystkim w postaci klasycznych przygodówek. Tak było w przypadku Sherlock Holmes kontra Kuba Rozpruwacz (PC, 2008) autorstwa studia Frogwares oraz Jack the Ripper (PC, 2004), dziele firmy Galilea. Na jaką formę zdecydują się pracownicy Visceral Games?

UAKTUALNIENIE: Serwisowi Destructoid udało się dotrzeć do nowych, nieoficjalnych informacji na temat gry. Mianowicie Kuba Rozpruwacz będzie jej głównym bohaterem, jednak w odróżnieniu od tego co znamy z historii, nie będzie on mordował prostytutek, lecz zajmie się ratowaniem niewinnych ludzi przed demonami i bestiami. Pomoże mu w tym kilka rodzajów broni i tryb spowolnienia czasu. Z wyrokami powinniśmy jednak wstrzymać się do publikacji pierwszych oficjalnych faktów.

Ostatnia aktualizacja: 2009-10-07

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry