Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 7 października 2009, 07:20

autor: Jiker

Wybrano dwudziestkę najlepszych wydawców 2009 roku

Poznaliśmy listę 20 najlepszych wydawców 2009 roku. Zestawienie, opracowane przez magazyn Game Developer oraz grupę badawczą Game Developer Research, powstało w oparciu o dane zebrane w okresie od sierpnia 2008 roku do lipca 2009 roku. Stworzono je biorąc pod uwagę liczbę wydanych gier, otrzymane noty, rezultaty ich sprzedaży oraz ankiety wypełnione przez 900 profesjonalistów.

Poznaliśmy listę 20 najlepszych wydawców 2009 roku. Zestawienie, opracowane przez magazyn Game Developer oraz grupę badawczą Game Developer Research, powstało w oparciu o dane zebrane w okresie od sierpnia 2008 roku do lipca 2009 roku. Stworzono je biorąc pod uwagę liczbę wydanych gier, noty wystawione im przez światowe media, rezultaty ich sprzedaży oraz ankiety wypełnione przez 900 profesjonalistów z branży gier.

Wybrano dwudziestkę najlepszych wydawców 2009 roku - ilustracja #1

Zgodnie z oczekiwaniami, na pierwszym miejscu listy znalazła się po raz trzeci z rzędu japońska firma Nintendo, która dosłownie zdetronizowała konkurencję. Wyprzedziła ona kolejny raz koncern Electronic Arts, któremu udało się uniknąć zakusów Activision Blizzard. Czwarte i piąte miejsce przypadło firmom Ubisoft oraz Take-Two. Dopiero na szóstej pozycji uplasowało się z kolei Sony Computer Entertainment, któremu mimo wszystko udało się osiągnąć lepszy rezultat, aniżeli Microsoftowi. Gigant z Redmond zajął bowiem dopiero 10 miejsce. Koncern został wyprzedzony m.in. przez Square Enix, któremu na dobre wyszło najwidoczniej przejęcie brytyjskiego Eidos.

Poniżej prezentujemy pełną dwudziestkę najlepszych wydawców 2009 roku:

1.

Nintendo

2.

Electronic Arts

3.

Activision Blizzard

4.

Ubisoft

5.

Take-Two

6.

Sony Computer Entertainment

7.

Bethesda Softworks

8.

THQ

9.

Square Enix

10.

Microsoft

11.

Konami

12.

Sega

13.

Capcom

14.

MTV Games

15.

Namco Bandai Games

16.

Warner Bros. Interactive

17.

Disney Interactive

18.

Atari

19.

Atlus

20.

LucasArts

Listę firm, wraz z ich charakterystykami oraz komentarzami do wyników, można znaleźć w najnowszym wydaniu magazynu Game Developer. Szczątkowe informacje znajdziecie również na łamach strony internetowej grupy Game Developer Research (dostęp do całościowych badań wymaga uiszczenia wysokiej opłaty).

Ostatnia aktualizacja: 2009-10-07

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.