Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Citadels (PC)
OkładkaCitadels (PC)

Citadels PC

Gra strategiczna czasu rzeczywistego, opracowana przez studio Games Distillery. Produkcja podejmuje temat legend o Królu Arturze – władcy, u boku którego stoją wierni Rycerze Okrągłego Stołu.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | średniowiecze | rycerskie | kooperacja

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Citadels Premiera PC

19lipca2013

producent: Games Distillery wydawca: bitComposer Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Citadels to strategia czasu rzeczywistego, podejmująca temat legend o Królu Arturze. Produkcja została przygotowana przez studio Games Distillery, którego siedziba mieści się w Bratysławie. Deweloper ma na koncie grę Naval Warfare, znaną też jako Aqua.

W Citadels przenosimy się do wczesnej Brytanii, kiedy krainą rządził Król Artur, legendarny władca, u boku którego stali wierni Rycerze Okrągłego Stołu. Monarcha musi zmierzyć się z nowym zagrożeniem – jego odwieczni wrogowie, czyli Morgan i Mordred, połączyli siły z Saksonami, aby utworzyć wielką armię i przejąć kontrolę nad zamkiem Camelot. Finał tego konfliktu zależy tylko od umiejętności strategicznych gracza.

Citadels wraca do legend o Królu Arturze, aby opowiedzieć je w nowy sposób. W grze możemy bowiem poprowadzić do boju armie Camelotu, jak i sił zła. Każdej ze stron poświęcono odrębną kampanię, pokazującą podobne wydarzenia z innych perspektyw. Rozgrywka koncentruje się na budowaniu i bronieniu zamków, zarządzaniu surowcami oraz dowodzeniu armią. W walkach uczestniczą charakterystyczne postacie znane z opowieści, które można zwerbować po wykonaniu odpowiednich zadań.

Chociaż główną częścią Citadels są dwie kampanie solowe, gra zawiera także kilka innych form zabawy. Fanom swobody dedykowano tryb „sandbox”, w którym można dowoli budować własne twierdze. Osoby oczekujące intensywniejszych emocji mogą zmierzyć się z innymi graczami w sieci. Twórcy przygotowali też tryb kooperacji – w nim drużyna składająca się z kilku graczy zmaga się z przeciwnikami prowadzonymi przez sztuczną inteligencję.

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena użytkowników: 5,6 / 10 na podstawie 116 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.5 / 10 na podstawie 22 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Citadels

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Citadels Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 3.5 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 650 lub lepsza)
  • 8 GB HDD
  • Windows XP(SP2)/Vista/7/8