Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 października 2007, 08:58

autor: Artur "Metatron" Falkowski

Enemy Territory: Quake Wars w tym tygodniu w serwisie Steam

Firma Valve ogłosiła, że w tym tygodniu do oferty serwisu e-dystrybucji Steam trafi gra Enemy Territory: Quake Wars. Opracowana przez Splash Damage produkcja, która zadebiutowała na rynku pod koniec września, od jutra będzie do nabycia za pośrednictwem wspomnianego serwisu.

Firma Valve ogłosiła, że w tym tygodniu do oferty serwisu e-dystrybucji Steam trafi gra Enemy Territory: Quake Wars. Opracowana przez Splash Damage produkcja, która zadebiutowała na rynku pod koniec września, od jutra będzie do nabycia za pośrednictwem serwisu. Co ciekawe, dotyczy to wyłącznie klientów spoza Ameryki Północnej. Ci bowiem będą mogli pobrać wspomnianą grę dopiero 9 października.

Enemy Territory: Quake Wars w tym tygodniu w serwisie Steam - ilustracja #1

Przypominamy, że Quake Wars to nastawiona na rozgrywkę w trybie multiplayer, ukazana w perspektywie pierwszej osoby strzelanina, w której gracze uczestniczą w konflikcie pomiędzy ludźmi a obcymi, stroggami. Gra jest owocem współpracy pomiędzy Splash Damage, twórcami Wolfenstein: Enemy Territory i id Software, ekipą odpowiedzialną między innymi za uniwersum Quake, a także za zastosowany we wspomnianym tytule silnik graficzny wraz z technologią MegaTexture, pozwalającą na osadzenie bitwy na rozległych, otwartych przestrzeniach.

Zainteresowanych tematem odsyłamy na łamy naszej encyklopedii. Zapraszamy również do zapoznania się z wrażeniami z beta testów Enemy Territory: Quake Wars.