Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 września 2007, 09:25

Gra Enemy Territory: Quake Wars zadebiutowała na rynku

Dokładnie pięćdziesiąt dwa miesiące temu firma id Software udostępniła w Internecie grę Wolfenstein: Enemy Territory. Nikt nie mógł wówczas przypuszczać, że darmowy produkt studia Splash Damage da początek zupełnie nowej serii. W dniu dzisiejszym, po ponad czterech latach od tamtego wydarzenia, możemy oficjalnie napisać: cykl ten jest kontynuowany...

Dokładnie pięćdziesiąt dwa miesiące temu firma id Software udostępniła w Internecie grę Wolfenstein: Enemy Territory. Nikt nie mógł wówczas przypuszczać, że darmowy produkt studia Splash Damage da początek zupełnie nowej serii. W dniu dzisiejszym, po ponad czterech latach od tamtego wydarzenia, możemy oficjalnie napisać: cykl ten jest kontynuowany, a wielką następczynią pamiętnej strzelaniny z 2003 roku stała się gra Enemy Territory: Quake Wars.

Gra Enemy Territory: Quake Wars zadebiutowała na rynku - ilustracja #1

Nowa gra również została stworzona przez firmę Splash Damage, a nad projektem pieczę sprawowali ludzie z id Software. W przeciwieństwie do swojego popularnego poprzednika Enemy Territory: Quake Wars nie jest już produktem darmowym – za możliwość wzajemnej eksterminacji trzeba zapłacić tak, jak za każdy inny program tego typu. Na razie gra miała swoją oficjalną premierę w Europie. Mieszkańcy Ameryki Północnej muszą poczekać na swoją edycję do przyszłego wtorku, natomiast Polacy do następnego piątku.

Przyszłych użytkowników programu informujemy, że w sieci pojawiła się już pierwsza łata do gry (oznaczona liczbą 1.1) – można ją ściągnąć za pośrednictwem naszego serwisu. Graczom, którzy dotąd nie mieli okazji zapoznać się z produktem firmy Splash Damage, polecamy natomiast oficjalną wersję demonstracyjną, która również zlokalizowana jest w dziale FTP wortalu Gry-OnLine.

Gra Enemy Territory: Quake Wars zadebiutowała na rynku - ilustracja #2
Gra Enemy Territory: Quake Wars zadebiutowała na rynku - ilustracja #3
Gra Enemy Territory: Quake Wars zadebiutowała na rynku - ilustracja #4