Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka SimCity 4: Rush Hour (PC)
OkładkaSimCity 4: Rush Hour (PC)

SimCity 4: Godziny Szczytu PC

SimCity 4: Rush Hour

Pierwsze oficjalne rozszerzenie do czwartej odsłony cyklu Sim City – gier strategicznych typu city builder, nad którymi pieczę sprawuje studio Maxis.

To jest dodatek do gry SimCity 4.

Strategiczne | ekonomiczne | sandbox | widok izometryczny | budowa miasta

SimCity 4: Godziny Szczytu Premiera PC

22września2003

pudełko PL

14listopada2003

producent: EA Maxis / Maxis Software wydawca: Electronic Arts Inc. wydawca PL: Electronic Arts Polska Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do SimCity 4: Godziny Szczytu

Zeus: Pan Olimpu

Cezar III

Traffic Giant

Rush Hour to pierwsze, oficjalne rozszerzenie do cieszącego się niezwykle dużą popularnością wśród graczy symulatora budowania miasta - Sim City 4. „Godziny szczytu” to przede wszystkim szereg nowych elementów, które pozwolą wirtualnemu burmistrzowi na usprawnienie sieci komunikacyjnej znajdującego się pod jego opieką miasta.

Do dyspozycji gracza oddana została cała masa nowych narzędzi pozwalających śledzić natężenie ruchu i dynamicznie reagować na pojawiające się problemy w postaci korkujących się ulic, katastrof komunikacyjnych, itp. Jednym z nich jest tzw. „route query” pozwalający śledzić ścieżkę i sposób w jaki nasi podopieczni podróżują do jakiegoś punktu docelowego.

Ponadto dzięki temu dodatkowi gracz może przejąć kontrolę nad dowolnym pojazdem (tryb misji), czy to samochodem czy śmigłowcem, i pokierować jego działaniami tak by skuteczniej usunąć skutki katastrofy czy też zapobiec przestępstwu. Przykładowo klikając na pojeździe patrolowym policji otrzymamy zadanie wyśledzenia złodzieja samochodowego, a po kliknięciu na wóz strażacki jadący do pożaru otrzymamy zadanie pokierowania go do owego pożaru najkrótszą drogą. Po pozytywnym zakończeniu przydzielonej nam misji (np. wyśledzeniu przestępcy) możemy oczywiście liczyć na odpowiednią nagrodę zależną od typu zadania, które wykonywaliśmy. Autorzy gry poszli nawet nieco dalej i umożliwili graczowi wcielenie się w rolę przestępcy chcącego umknąć przed prawem. W tym przypadku satysfakcję z pozytywnego zakończenia misji psuje jednak nieco fakt, iż w zarządzanym przez gracza mieście wzrasta współczynnik przestępczości, a nie jest to niestety efekt pożądany - należy więc podchodzić do tego typu misji bardzo ostrożnie.

  • W stosunku do podstawowej wersji gry powiększona została ilość różnego rodzaju środków transportu, z których mogą korzystać obywatele naszej metropolii w swoich codziennych podróżach. Teraz mogą oni korzystać z promów, napowietrznych linii kolejowych, ulic jednokierunkowych, itp.
  • Nowe katastrofy, które mogą nawiedzić naszą metropolię. W większości przypadków powiązane one są z nadmiernym lub nieprawidłowym ruchem pojazdów: wypadki samochodowe, katastrofy lotnicze, itp.
  • Cztery nowe „style” pozwalające na zmianę wyglądu naszego miasta: Chicago końca XIX wieku, Houston – lata dziewięćdziesiąte XX wieku, Nowy Jork począwszy od roku 1940 oraz współczesna Europa.
  • Ponad sto nowych obiektów: porty wodne, lądowiska dla helikopterów, estakady, historyczne stacje kolejowe, typowo amerykańskie oznaczenia dróg, europejskie atrakcje turystyczne i wiele innych.

Jako, że Rush Hour jest jedynie dodatkiem, do jego zainstalowania wymagane jest posiadanie oryginalnej wersji gry Sim City 4.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 560 głosów czytelników.

SimCity 4: Godziny Szczytu cena w dniu premiery: 79 PLN

Klasyfikacja PEGI SimCity 4: Godziny Szczytu

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

SimCity 4: Godziny Szczytu Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 500MHz
  • 256MB RAM
  • 32MB akcelerator 3D
  • 1.7 GB HDD