Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka SimCity 4: Rush Hour (PC)

SimCity 4: Godziny Szczytu PC

SimCity 4: Rush Hour

Pierwsze oficjalne rozszerzenie do czwartej odsłony cyklu Sim City – gier strategicznych typu city builder, nad którymi pieczę sprawuje studio Maxis.

To jest dodatek do gry SimCity 4.

Strategiczne | ekonomiczne | sandbox | widok izometryczny | budowa miasta

PC Windows
Okładka SimCity 4: Rush Hour (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22września2003

14listopada2003

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rush Hour to pierwsze, oficjalne rozszerzenie do cieszącego się niezwykle dużą popularnością wśród graczy symulatora budowania miasta - Sim City 4. „Godziny szczytu” to przede wszystkim szereg nowych elementów, które pozwolą wirtualnemu burmistrzowi na usprawnienie sieci komunikacyjnej znajdującego się pod jego opieką miasta.

Do dyspozycji gracza oddana została cała masa nowych narzędzi pozwalających śledzić natężenie ruchu i dynamicznie reagować na pojawiające się problemy w postaci korkujących się ulic, katastrof komunikacyjnych, itp. Jednym z nich jest tzw. „route query” pozwalający śledzić ścieżkę i sposób w jaki nasi podopieczni podróżują do jakiegoś punktu docelowego.

Ponadto dzięki temu dodatkowi gracz może przejąć kontrolę nad dowolnym pojazdem (tryb misji), czy to samochodem czy śmigłowcem, i pokierować jego działaniami tak by skuteczniej usunąć skutki katastrofy czy też zapobiec przestępstwu. Przykładowo klikając na pojeździe patrolowym policji otrzymamy zadanie wyśledzenia złodzieja samochodowego, a po kliknięciu na wóz strażacki jadący do pożaru otrzymamy zadanie pokierowania go do owego pożaru najkrótszą drogą. Po pozytywnym zakończeniu przydzielonej nam misji (np. wyśledzeniu przestępcy) możemy oczywiście liczyć na odpowiednią nagrodę zależną od typu zadania, które wykonywaliśmy. Autorzy gry poszli nawet nieco dalej i umożliwili graczowi wcielenie się w rolę przestępcy chcącego umknąć przed prawem. W tym przypadku satysfakcję z pozytywnego zakończenia misji psuje jednak nieco fakt, iż w zarządzanym przez gracza mieście wzrasta współczynnik przestępczości, a nie jest to niestety efekt pożądany - należy więc podchodzić do tego typu misji bardzo ostrożnie.

  • W stosunku do podstawowej wersji gry powiększona została ilość różnego rodzaju środków transportu, z których mogą korzystać obywatele naszej metropolii w swoich codziennych podróżach. Teraz mogą oni korzystać z promów, napowietrznych linii kolejowych, ulic jednokierunkowych, itp.
  • Nowe katastrofy, które mogą nawiedzić naszą metropolię. W większości przypadków powiązane one są z nadmiernym lub nieprawidłowym ruchem pojazdów: wypadki samochodowe, katastrofy lotnicze, itp.
  • Cztery nowe „style” pozwalające na zmianę wyglądu naszego miasta: Chicago końca XIX wieku, Houston – lata dziewięćdziesiąte XX wieku, Nowy Jork począwszy od roku 1940 oraz współczesna Europa.
  • Ponad sto nowych obiektów: porty wodne, lądowiska dla helikopterów, estakady, historyczne stacje kolejowe, typowo amerykańskie oznaczenia dróg, europejskie atrakcje turystyczne i wiele innych.

Jako, że Rush Hour jest jedynie dodatkiem, do jego zainstalowania wymagane jest posiadanie oryginalnej wersji gry Sim City 4.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 560 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79 PLN

Gry podobne do SimCity 4: Godziny Szczytu

Klasyfikacja PEGI SimCity 4: Godziny Szczytu

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe SimCity 4: Godziny Szczytu

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 500MHz
  • 256MB RAM
  • 32MB akcelerator 3D
  • 1.7 GB HDD
Zapowiedź Sim City 5 już w przyszłym tygodniu?
Zapowiedź Sim City 5 już w przyszłym tygodniu?

wiadomość29 lutego 2012

Internet pełny jest spekulacji na temat nowego tytułu studia Maxis, który ma być zapowiedziany podczas targów twórców gier Game Developers Conference w najbliższy wtorek 6 marca.

Twórcy serii The Sims i SimCity pracują nad nowym symulatorem
Twórcy serii The Sims i SimCity pracują nad nowym symulatorem

wiadomość30 stycznia 2012

W sieci pojawiło się ogłoszenie o pracę w studiu Maxis. Wynika z niego, że twórcy m.in. serii The Sims i SimCity przygotowują nową grę z gatunku symulatorów.

EA pracuje nad nowym SimCity i grą opartą na serialu animowanym The Simpsons

wiadomość27 maja 2011

Powołując się na informacje z serwisu MCV, mamy przyjemność ogłosić, że Electronic Arts pracuje nad nową grą, która jeszcze w tym roku pojawi się na Facebooku. Tym razem będzie to tytuł bazujący na popularnej bajce The Simpsons. Jednocześnie pojawiły się nowe informacje o kolejnej odsłonie SimCity - tak samo jak w przypadku Simpsonów, tak tutaj całość będzie dedykowana tej platformie społecznościowej.

Co nam zabrały Simsy?
Co nam zabrały Simsy?

wiadomość13 października 2009

Ward Moore, jedna z osób zatrudnionych w firmie Maxis, przybliżył nam dwa projekty studia, które zostały odłożone na półkę na rzecz marki The Sims. Decyzja najprawdopodobniej okazała się słuszna, bo w końcu Simsy stały się jedną z najpopularniejszych pecetowych gier, ale jednak anulowane tytuły również mogły być zabawne. Chodzi mianowicie o SimMars oraz SimCastle.

Maxis nie przygotuje nowej gry spod znaku SimCity

wiadomość8 czerwca 2007

W połowie bieżącego tygodnia przedstawiciele firmy Electronic Arts oficjalnie wyjaśnili, że są prowadzone prace nad nową grą spod znaku SimCity, określaną jako SimCity Societies. Pozycja ta ma stanowić odłamem cyklu, a nie jak wcześniej sądziliśmy jego piątą część. Dowiedzieliśmy się również, że Maxis, dotychczasowy producent serii nie przygotuje zapowiedzianego tytułu.