Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 stycznia 2012, 08:36

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Twórcy serii The Sims i SimCity pracują nad nowym symulatorem

W sieci pojawiło się ogłoszenie o pracę w studiu Maxis. Wynika z niego, że twórcy m.in. serii The Sims i SimCity przygotowują nową grę z gatunku symulatorów.

Na łamach serwisu Gamasutra pojawiło się ogłoszenie, z którego wynika, że studio Maxis pracuje nad nową grą. W sieci zaczęły się spekulacje, że twórcy m.in. serii The Sims i SimCity przygotowują kontynuację jednego ze swoich cyklów.

Poszukiwany jest doświadczony inżynier grafiki, który miałby dołączyć do dewelopera z siedzibą w amerykańskim mieście Emeryville. W treści ogłoszenia pojawia się obietnica pracy nad „nadchodzącą symulacyjną produkcją typu AAA”. Chodzi zatem o wysokobudżetowy tytuł najwyższej jakości.

Twórcy serii The Sims i SimCity pracują nad nowym symulatorem - ilustracja #1
SimCity 4

Powyższy opis może tak naprawdę dotyczyć każdej gry. Studio Maxis specjalizuje się w wydawaniu różnego rodzaju symulatorów pod postacią serii The Sims, Spore, czy SimCity. Deweloper miał największą przerwę w wydawaniu tego ostatniego cyklu (nie licząc wersji na DS-a, ostatnio w 2003 roku ukazał się dodatek SimCity 4: Rush Hour). Stąd też można żywić nadzieję, że autorzy chcą do niego w końcu powrócić. Nie należy jednak tego przypuszczenia przyjmować za pewnik.

SimCity to seria gier strategiczno-ekonomicznych, nazywanych często symulatorami budowania miasta. W każdej odsłonie wcielaliśmy się w burmistrza, którego zadaniem było stworzenie od podstaw nowej metropolii i rozwinięcie jej w jak największym stopniu. W tym czasie musieliśmy zmierzyć się z wieloma problemami, a także nieustannie zaspokajać potrzeby mieszkańców.