Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lutego 2012, 19:27

autor: Grzegorz "Aver" Ferenc

Zapowiedź Sim City 5 już w przyszłym tygodniu?

Internet pełny jest spekulacji na temat nowego tytułu studia Maxis, który ma być zapowiedziany podczas targów twórców gier Game Developers Conference w najbliższy wtorek 6 marca.

Zgodnie z informacją opublikowaną na Twitterze przez Erika Reynoldsa, szefa PR firmy Electronic Arts, podczas Electronic Arts Game Changers Event, odbywającej się w ramach targów GDC, zostanie zapowiedziana nowa gra studia Maxis – twórców Sim City 4 i gier z serii The Sims. Z obrazków koncepcyjnych, które zamieścił serwis All Games Beta, wynika, że najprawdopodobniej chodzi o Sim City 5.

Zapowiedź Sim City 5 już w przyszłym tygodniu? - ilustracja #1

Czy plotki się potwierdzą? Sądząc po reakcjach fanów na stronie EA Game Changers na Facebooku, nie ma co do tego wątpliwości. Ostatnio zresztą pisaliśmy o nowym symulatorze ze studia Maxis. Z drugiej strony o produkcji Sim City 5 mówiono już osiem lat temu…

Zapowiedź Sim City 5 już w przyszłym tygodniu? - ilustracja #2

Game Developers Conference to największe i mające najdłuższą tradycję targi skierowane do profesjonalnych twórców gier komputerowych. Co roku uczestniczy w nich ponad 19 tys. osób związanych z rynkiem elektronicznej rozrywki. Biorą oni udział w ponad 400 spotkaniach, panelach, wykładach i spotkaniach dyskusyjnych. Tegoroczna edycja odbędzie się po raz 26.