Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lutego 2012, 18:46

autor: Marcin "yasiu" Serkies

Premiera gry Aion w wersji F2P

Planowane początkowo na 28 lutego przejście gry MMORPG Aion w model darmowy stało się faktem. Gracze chcący za darmo wypróbować tę produkcję mogą już szykować się w podróż do wirtualnego świata.

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o planowanym na wczoraj uruchomieniu darmowej wersji gry Aion. Dziś chętni do spróbowania swoich sił w świecie Atreii mogą już nie tylko pobrać klienta z oficjalnej strony internetowej, ale też ją uruchomić i cieszyć się możliwościami, które oferuje.

Tym samym gracze przemierzający świat Atreii zostali podzieleni na dwie kategorie. „Starter” to wszyscy ci, którzy dołączyli do zabawy już po uruchomieniu darmowego dostępu. „Veteran” natomiast, to wszyscy, którzy do tej pory opłacali abonament aby uczestniczyć w zabawie. Gracze należący do tej drugiej grupy, którzy odpowiednio wcześniej przenieśli swoje konta na model darmowy, otrzymali specjalne monety uprawniające do zakupów w wewnętrznym sklepie. Grupa która zaczęła zabawę dopiero teraz będzie musiała wydać na sklepowe szaleństwa prawdziwe pieniądze.

Twórcy deklarują, że różnice pomiędzy osobami korzystającymi z zakupów w grze, a tymi, którzy zdecydowali się na całkowicie darmową rozgrywkę nie będą zbyt duże. Od dziś można przekonać się, jak wygląda to w praktyce, a wszystkich chcących dowiedzieć się więcej na temat darmowego modelu rozgrywki w Aion (choćby podczas ściągania plików klienta) zapraszamy do lektury artykułu na ten temat.

Premiera gry Aion w wersji F2P - ilustracja #1