Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lutego 2012, 16:30

autor: Olek

Aion za darmo od przyszłego wtorku

Firma Gameforge ujawniła datę premiery darmowej wersji gry MMORPG Aion. Dla graczy z Europy zmiana modelu biznesowego stanie się faktem 28 lutego. Według zapewnień wydawcy, subskrybenci, którzy opłacili już swoje konta, otrzymają rekompensatę.

Aion za darmo od przyszłego wtorku - ilustracja #1

O tym, że Aion zmieni model biznesowy wiemy od kilku miesięcy. Pod koniec stycznia rozpoczęły się zamknięte beta testy wersji „free-to-play”, w których miało okazję wziąć udział kilkuset czytelników naszego serwisu. Ekipa deweloperska firmy NCSoft szybko uporała się ze zidentyfikowanymi problemami, a z oficjalnej strony internetowej gry można już pobrać darmowego klienta.

„Opinie, jakie otrzymaliśmy od graczy w czasie trwania testów beta, były fantastyczne. Nie możemy się już doczekać dnia premiery, kiedy gra zostanie udostępniona szerszej publiczności. W najbliższym czasie skupimy się przede wszystkim na pracy nad aktualizacją 3.0, którą planujemy udostępnić już wiosną 2012 roku” - przekonują Volker Boenigk, executive product director oraz Andreas Gunter, product director gry Aion.

Dotychczasowi subskrybenci, posiadający aktywne konta w grze, powinni pospieszyć się z migracją. Gracze, którzy uczynią to przed 27 lutego, otrzymają w ramach rekompensaty specjalne kody, uprawniające do odebrania waluty premium. Za każdy niewykorzystany dzień będzie to 6 monet AION do wykorzystania w sklepiku z przedmiotami już od 28 lutego.

Aion za darmo od przyszłego wtorku - ilustracja #2

Przypomnijmy, że po zmianie modelu biznesowego w grze pojawią się dwa typy kont: „starter” dla rozpoczynających zabawę i „veteran” dla dawnych subskrybentów. Dodatkowo można będzie na określony czas wykupić dostęp do tzw. „złotego pakietu” (Gold Pack), oferującego szereg udogodnień. Deweloperzy podkreślają jednak, że różnice pomiędzy rodzajami kont nie będą drastycznie duże, choć oczywiście grający za darmo muszą liczyć się z pewnymi ograniczeniami (np. limity w korzystaniu z czatu i niższe ceny sprzedaży przedmiotów u bohaterów niezależnych). Więcej szczegółów na ten temat przeczytać można na oficjalnej stronie internetowej gry. Zachęcamy również do lektury najciekawszych pytań i odpowiedzi związanych z darmową wersją Aion.

  1. Aion przechodzi na free to play – odpowiedzi na najważniejsze pytania