Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 listopada 2012, 11:49

autor: Kamil "sathorn" Ostrowski

Natural Selection 2 zarobił ponad milion dolarów i ma prawie 150 tysięcy nabywców

Dzieło studia Unknown Worlds Entertainment, Natural Selection 2, które miało premierę tydzień temu, zarobiło dla swoich twórców ponad milion dolarów. Gra znalazła się w rękach blisko 150 tysięcy klientów i została ciepło przyjęta przez recenzentów. Chyba mamy sukces.

Gra Natural Selection II - połączenie strzelaniny i gry strategicznej, wyprodukowane przez studio Unknown Worlds Entertainment jako kontynuacja popularnej modyfikacji do gry Half-Life - zarobiła już milion dolarów. Tę informację, wraz z innymi ciekawostkami na temat produkcji, udostępnił deweloper na swojej stronie internetowej.

Czy Natural Selection 2 Wam czegoś nie przypomina? - Natural Selection 2 zarobił ponad milion dolarów i ma prawie 150 tysięcy nabywców - wiadomość - 2012-11-09
Czy Natural Selection 2 Wam czegoś nie przypomina?

Natural Selection II znalazło się już w rękach 144 000 osób. Ludzie ci rozegrali 75 105 meczów, zabiajając 1 255 355 marines i 1 344 607 obcych. W godzinach szczytu w Natural Selection II bawi się trochę ponad 7 tysięcy graczy.

Grę kupują najczęściej mieszkańcy Ameryki Północnej i Europy Zachodniej. Osoby z Europy Wschodniej, po odliczeniu Rosji, stanowią tylko 1% wszystkich graczy. Co ciekawe, w przeliczeniu na populację kraju Natural Selection II najpopularniejsze jest w Islandii.

Statystyki dotyczące Natural Selection 2 - Natural Selection 2 zarobił ponad milion dolarów i ma prawie 150 tysięcy nabywców - wiadomość - 2012-11-09
Statystyki dotyczące Natural Selection 2

Tytuł ten dostępny jest w serwisie Steam w cenie 22,99€ (ok. 100zł). Gra została ciepło przyjęta przez recenzentów – średnia ocen Metacritic wynosi w tej chwili 78/100.

Natural Selection 2 to połączenie gry FPS i strategii czasu rzeczywistego. Większość graczy, wcielających się w marines bądź obcych, znajduje się na polu bitwy, gdzie walczy ze sobą bezpośrednio. Każda ze stron posiada jednak dowódcę, który rozlokowuje budynki, stawia umocnienia i przydziela zadania.