Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 listopada 2012, 11:18

autor: Aver

Gra BioShock dostępna za darmo na GameFly

Amerykański serwis dystrybucji cyfrowej i wypożyczania gier GameFly udostępnił za darmo do pobrania popularną strzelankę studia Irrational Games – BioShock. Aby zaopatrzyć się w tytuł, należy założyć konto na platformie i pobrać specjalną aplikację.

Screen z gry BioShock - Gra BioShock dostępna za darmo na GameFly - wiadomość - 2012-11-09
Screen z gry BioShock
BioShock
  • Premiera w Polsce: 21 września 2007;
  • Producent / Wydawca: Irrational Games / Take-Two Interactive;
  • Platformy: PC, X360, PS3;
  • Średnia ocen na Metacritic dla wersji na PC: 96/100.

Na brytyjskiej stronie amerykańskiego serwisu dystrybucji cyfrowej i wypożyczania gier GameFly można pobrać za darmo grę BioShock w wersji na PC, czyli pierwszą część oryginalnej serii studia Irrational Games, będącej duchowym spadkobiercą cyklu System Shock.

Oferta skierowana jest do graczy z praktycznie całej Europy, a więc także z Polski. Pobranie tytułu wiąże się z koniecznością założenia konta w serwisie GameFly i pobrania aplikacji zarządzającej zakupionymi na niej grami. Przy „darmowym zakupie” należy również podać informacje o posiadanej karcie kredytowej.

Sama gra powinna bez problemów uruchomić się na systemach operacyjnych Windows XP i Vista. Pewne problemy mogą mieć posiadacze Windowsa 7 – w przypadku, gdyby wystąpiły, warto zapoznać się z oficjalnym poradnikiem, udostępnionym przez wydawcę BioShock, firmę Take-Two Interactive.

BioShock zadebiutował w 2007 roku na PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Jest to gra FPS rozgrywająca się w 1960 roku w podwodnej utopii – mieście Rapture. Wcielamy się w postać rozbitka Jacka, który stopniowo odkrywa przerażające tajemnice metropolii, zniszczonej przez wojnę o kontrolę nad substancją ADAM, zwiększającej możliwości zażywających ją osób. Swego czasu tytuł zebrał znakomite recenzje, także od redaktora naszego serwisu. Jej kontynuacja ukazała się w 2010 roku. Obecnie trwają prace nad trzecią częścią serii – BioShock: Infinite.