Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lutego 2013, 08:31

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Natural Selection 2 przekroczyło 300 tys. sprzedanych egzemplarzy. Wersji na Xboksa 360 nie będzie

Niezależna strzelanka z października zeszłego roku trafiła do ponad 300 tys. graczy – poinformowało studio Unknown Worlds Entertainment. Ujawniono także, że prace nad wersją gry na komputery Mac idą dobrze, natomiast zrezygnowano z edycji na konsolę Xbox 360.

Studio Unknown Worlds Entertainment ujawniło dane dotyczące sprzedaży zeszłorocznej gry Natural Selection 2. Tytuł, który trafił na serwis Steam 31 października 2012 roku, kupiło ponad 300 tys. osób. W listopadzie pisaliśmy o połowie tej kwoty, więc jak widać gra ciągle cieszy się dużym powodzeniem.

Natural Selection 2 – ciepło przyjęta strzelanka multiplayer. - Natural Selection 2 przekroczyło 300 tys. sprzedanych egzemplarzy. Wersji na Xboksa 360 nie będzie - wiadomość - 2013-02-20
Natural Selection 2 – ciepło przyjęta strzelanka multiplayer.

Wynik może nie jest powalający, jeżeli porównamy go do kilkunastu milionów GTA IV czy podobnej ilości którejś z ostatnich części serii Call of Duty, należy mieć jednak na uwadze fakt, że Unknown Worlds Entertainment to niewielkie, niezależne studio, a sama gra sprzedawana jest na Steamie w cenie 22,99 euro (niecałe 100 zł). Dzięki takiej popularności, deweloper zapewnił sobie byt na długi czas. Obiecał również ciągłe wspieranie swojej produkcji, a także nową zawartość.

Dodatkowo, dzięki Destructoidowi, dowiedzieliśmy się, że planowana wersja na konsolę Xbox 360 została anulowana, gdyż wymagała zbyt wielkich nakładów finansowych, na które producentów po prostu nie stać. Za to edycja dla komputerów Mac już się robi i ma się dobrze.

Natural Selection 2 to pierwszoosobowa strzelanka z elementami gier strategicznych przeznaczona do multiplayera. W produkcji wybieramy jedną ze stron konfliktu – ludzi lub obcych. Szczególnie ciekawie prezentują się kosmici, których jednostki potrafią latać, albo chodzić po ścianach. Tytuł został bardzo ciepło przyjęty nie tylko przez graczy, ale także przez media. Na serwisie Metacritic może poszczycić się średnią 80 na 100 punktów.