Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lutego 2013, 09:27

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

27 lutego Ubisoft zaprezentuje nową część Assassin’s Creed?

Firma Ubisoft rozesłała do mediów zaproszenia na konferencję dedykowaną marce Assassin’s Creed. Do wydarzenia dojdzie 27 lutego i prawdopodobnie właśnie wtedy doczekamy się oficjalnej zapowiedzi kolejnej odsłony popularnego cyklu.

Do redakcji serwisu MCV dotarło tajemnicze zaproszenie od firmy Ubisoft. 27 lutego odbędzie się specjalna konferencja poświęcona marce Assassin’s Creed. Oprócz tego nie wiemy nic więcej. Śmiało można jednak zakładać, że dedykowany event nie jest robiony po to, by zapowiedzieć zwykły dodatek DLC. Z pewnością będzie to coś dużego. Na myśl nasuwa się tylko jedno – nowa odsłona popularnego cyklu.

Ubisoft zapowie w tym miesiącu nową odsłonę cyklu Assassin’s Creed?
Ubisoft zapowie w tym miesiącu nową odsłonę cyklu Assassin’s Creed?

Na początku miesiąca informowaliśmy o planach firmy Ubisoft, która ani myśli rezygnować ze złotodajnej marki i w okresie pomiędzy 1 kwietnia 2013 a 31 marca 2014 roku na rynku zadebiutuje kolejna część niesamowicie popularnej serii. Co ciekawe, kilka dni temu pisaliśmy o Assassin’s Creed: Black Flags. Według nieoficjalnych informacji ma to być nowa odsłona gry, ewentualnie dodatek do „trójki”. Czyżby właśnie ten projekt miała zaprezentować korporacja na nadchodzącej konferencji? Jakby nie było, kolejna część cyklu jest pewna jak podatki i to, że po zimie nastąpi wiosna.

Assassin’s Creed to seria gier wideo wyprodukowanych i wydanych przez firmę Ubisoft. Do tej pory na rynek wypuszczono 12 produkcji sygnowanych tą marką. Kilka z nich ukazało się na urządzenia mobilne, kilka na handheldy, jednak głównych części cyklu obecnie jest pięć: Assassin's Creed, Assassin's Creed II, Brotherhood, Revelations i Assassin's Creed III, które sprzedało się w liczbie przekraczającej 8 mln egzemplarzy, co czyni ją najpopularniejszą odsłoną w historii całej serii.