Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lutego 2013, 11:06

autor: luckie

Nowy Assassin’s Creed w drodze. Bardzo dobra sprzedaż „trójki”

Gracze mogą spodziewać się kolejnej odsłony Assassin’s Creed. Następna część serii o asasynach zabierze nas w inne realia historyczne i wprowadzi nowego bohatera. Ubiegły rok przyniósł firmie Ubisoft spore zyski finansowe, zatem nic dziwnego, że planuje ona dalej inwestować we flagową markę.

Kto miałby serce zarżnąć kurę znoszącą złote jaja? - Nowy Assassin’s Creed w drodze. Bardzo dobra sprzedaż „trójki” - wiadomość - 2013-02-08
Kto miałby serce zarżnąć kurę znoszącą złote jaja?

Choć Assassin’s Creed III zakończył historię Desmonda Milesa, nie przeszkadza to w niczym, by w uniwersum tym umieścić jeszcze niejedną grę. Znakomita sprzedaż „trójki” zachęciła firmę Ubisoft do rozpoczęcia prac nad kolejną odsłoną serii. Przeniesie nas ona w inne czasy i zaoferuje zupełnie nowego bohatera. Jak pokazuje ankieta, przeprowadzona przez Ubisoft jeszcze przed premierą ubiegłorocznej części cyklu, pomysłów na umiejscowienie historyczne nowego asasyna nie brakuje.

Assassin’s Creed III w wersji na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3 znalazł 8,4 milionów nabywców (do sklepów powędrowało w sumie 12 milionów pudełek z grą), stając się najlepiej zarabiającą odsłoną serii. Dla właścicieli marki jest to znak, że gracze chcą więcej. Nowy Assassin’s Creed ma zadebiutować w roku fiskalnym 2014, czyli w okresie od 1 kwietnia 2013 roku do 31 marca 2014 roku. Według zapewnień prezesa Ubisoftu, Yvesa Guillemot, niedługo usłyszymy pierwsze szczegóły na temat produkcji. Prawdopodobnie stanie się to na tegorocznych targach E3 (11-13 czerwca 2013 roku).

Wyniki finansowe Ubisoftu w roku fiskalnym 2013

Rok fiskalny 2013 przyniósł do tej pory spore zyski firmie Ubisoft. Obok dobrze zarabiających Assassin’s Creeda III i Far Cry’a 3 (o którym przeczytacie pod tym adresem) warto postawić grę Just Dance 4 (Wii U), która, choć odbiega tematyką od flagowych marek firmy, trafiła do sklepów w liczbie 8 milionów kopii. Z kolei przeznaczony na PlayStation Vita Assassin’s Creed 3: Liberation trafił pod strzechy blisko 600 tysięcy graczy.

Ubisoft zaraportował, że przychód z trzeciego kwartału roku fiskalnego 2013 (czyli od października do grudnia 2012 roku) był o 23% wyższy niż w analogicznym okresie poprzedniego roku i wyniósł 802 miliony euro. W skład tej liczby wchodzi dochód uzyskany ze sprzedaży online, sięgający 55 milionów euro – o 143% więcej niż przed rokiem. Łącznie, od kwietnia do końca grudnia, firma uzyskała ze sprzedaży 1,08 miliarda euro, a prognozowany przychód za pełny rok fiskalny 2013 waha się w granicach 1,24-1,26 miliarda euro.