Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lutego 2013, 11:15

autor: Sarge

Trwają prace nad kolejną częścią Call of Duty. Premiera w IV kwartale 2013 roku

Tę wiadomość zaczynamy traktować jako coroczną tradycję - firma Activision potwierdziła, że trwają prace nad kolejną częścią serii Call of Duty. Premiera pierwszoosobowej strzelaniny ma odbyć się w czwartym kwartale bieżącego roku.

Z cyklu „wiadomości oczywistych” – firma Activision potwierdziła plany wydania w czwartym kwartale bieżącego roku kolejnej odsłony cyklu Call of Duty. Niestety, nie znamy żadnych szczegółów na temat gry.

Dzisiejsza informacja nie jest żadnym zaskoczeniem dla osób śledzących branżę, bo kolejne części serii Call of Duty ukazują się na rynku regularnie co roku – w ostatnich latach zawsze w listopadzie. O planach wydania gry poinformowano na konferencji, na której firma Activision przedstawiła raport finansowy za ostatni kwartał 2012 roku. Co ważne, nowa odsłona cyklu Call of Duty znajduje się już w fazie produkcji.

Call of Duty: Black Ops II to najnowsza odsłona serii - Trwają prace nad kolejną częścią Call of Duty. Premiera w IV kwartale 2013 roku - wiadomość - 2013-02-08
Call of Duty: Black Ops II to najnowsza odsłona serii

Amerykański gigant nie zdradził jednak żadnych szczegółów na temat omawianej gry - przyjdzie nam na nie zapewne poczekać jeszcze kilka miesięcy. Na razie firma Activision skupia się bowiem na promowaniu dodatków DLC do Call of Duty: Black Ops II. Do zapowiedzi produkcji studia Treyarch doszło na początku maja 2012 roku, więc podobnie (tyle że w tym roku) może być w przypadku nadchodzącej gry.

Najbliższe miesiące upłyną prawdopodobnie pod znakiem spekulacji na temat kolejnej odsłony serii Call of Duty. Dotychczas były one opracowywane naprzemiennie przez studia Infinity Ward oraz Treyarch. Oznaczałoby to, że tegoroczna część zostanie stworzona przez zespół Infinity Ward, który ostatnio przygotowywał kolejne odsłony „podserii” Call of Duty: Modern Warfare. W kuluarach cały czas mówi się jednak o Sledgehammer Games, jako o trzecim deweloperze mającym odpowiadać za markę Call of Duty.